10 Gün İçerisinde Siirt’te 62 Yangına Müdahale Etti.

10 Gün İçerisinde Siirt’te 62 Yangına Müdahale Etti.

İtfaiye Müdürlüğü ekipleri Anız yangını, ev yangınları, bağ yangınları ve ahır yangınları olmak üzere birçok yangına müdahale ediyor.

Haberin Tarihi: 25 Haziran 2019

İtfaiye araçlarının giremediği yerlere ise İtfaiye erleri tarafından müdahale ediliyor. İtfaiye Müdürlüğü ekipleri gelen ihbarlar doğrultusunda anız, ev, bağ yangınlarının yanı sıra hayvan kurtarma operasyonlarına da müdahale ediyor.

Siirt Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Yangın ihbarı konusunda vatandaşların hassas davranmalarını gerektiği belirtilen açıklamada; “Yangın çıktığı andan itibaren olayı gören vatandaşlarımız kesinlikle bize ihbar etsinler. Bize ne kadar erken haber gelirse bizim müdahalemiz de o kadar hızlı oluyor. Bizim olaydaki ilk amacımız can kaybının olmaması daha sonra ise maddi kaybı önlemek. Bu ikisini önlemek için bizim yangınlardan haberdar edilmemiz gerekiyor. İntikal esnasında çok fazla sıkıntı yaşamıyoruz. Vatandaşlarımızın ara sokaklarda yanlış park yapmaları bizi yavaşlatabiliyor. Bu konuda vatandaşlarımızı hassas olursa çalışmalarımız daha iyi olur.” İfadeleri kullanıldı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın