2020 YILI TOPLANTI VE GÖSTERİ YÜRÜYÜŞ GÜZERGÂHLARI BELİRLENDİ « Siirt'te Net

SON DAKİKA

2020 YILI TOPLANTI VE GÖSTERİ YÜRÜYÜŞ GÜZERGÂHLARI BELİRLENDİ

Bu haber 23 Ocak 2020 - 9:42 'de eklendi ve 53 views kez görüntülendi.

Siirt Valiliği, bu yıl toplantı, gösteri ve yürüyüşlerin yapılacağı yerler ile güzergahları belirledi.
Valilikten yapılan yazılı açıklamada,

2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 6. Maddesi ile Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmenlik’in 3. Maddesi gereğince Valilik Makamının21.01.2020 tarih ve 31sayılı Olurları ile yeniden güncellenen “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Güzergah Planları” ile ilgili toplanma yeri, yürüyüş güzergahı, toplantı alanı, dağılma güzergahları, pankart ve afiş asılacak yerlere dair usul ve esaslar aşağıya çıkartılmıştır.

1 –  NEVRUZ ALANI

Toplanma Alanı          : Mithat Öktüren Caddesi ile Lütfi Kayra Caddesinin kesiştiği nokta.

Yürüyüş Güzergahı    : Toplanma alanındanLütfi Kayra Caddesini takiben Abdurrahman

Kavak Caddesi üzerinde bulunan toplantı alanına kadar olan güzergâh.(Yaklaşık 450 metre)

Toplantı Alanı : Abdurrahman Kavak ile Süreyya Öner Caddeleri ve 1312 ile 1301. Sokakların arasındaki boş alan. (Yaklaşık 21000 m2)

Dağılma Güzergahı    :  Abdurrahman Kavak, Süreyya Öner ve Lütfi Kayra Caddeleri ile bu

Caddelere bağlı ara sokaklar.

Pankart ve Afiş Asılacak Yerler : 1 No’lu Toplantı ve Gösteri Yürüyüş  Alanının Abdurrahman Kavak Caddesi üzerindeki giriş kısmı pankart, afişler için ise şehrin muhtelif  yerlerinde bulunan belediyeye ait billboardlar.

2 –  CUMHURİYET MEYDANI

Toplanma Alanı          :  Mithat Öktüren Caddesi ile Lütfi Kayra Caddesinin kesiştiği nokta.

Yürüyüş Güzergahı    : Toplanma alanındanMithat Öktüren Caddesini takiben Cumhuriyet Meydanına kadar olan güzergahı. (Yaklaşık 400 metre)

Toplantı Alanı :  Cumhuriyet Meydanı. (Yaklaşık 4300 m2)

Dağılma Güzergahı    : ŞeyhEl Hazin Bulvarı (Aydınlar Caddesi), Mithat Öktüren ve Cumhuriyet Caddeleri ile bu caddelere bağlı ara sokaklar.

Pankart ve Afiş Asılacak Yerler : Şeyh El Hazin Caddesi (Aydınlar Caddesi),  Güres Caddesi  kavşağına ve eski Özel İdare iş hanı karşısındaki refüjde bulunan  aydınlatma direklerine,  pankart ve afişler için ise şehrin muhtelif  yerlerinde bulunan  belediyeye ait bilboardlar.

 

3-  SİİRT ATATÜRK STADYUMU

Toplanma Alanı          : Şeyh Ebul Vefa Caddesi ile Hükümet Caddesinin kesiştiği nokta. (Atatürk Stadyumu Önü).

Toplantı Alanı :  Atatürk Stadyumu. (Yaklaşık 14500 m2)

Dağılma Güzergahı    : Hükümet Caddesi Cumhuriyet Meydanı Yönü, Ekrem Bilek Caddesi,  Cemil Ertekin Caddesi (Ziraat Caddesi) ve Hami Efendi Caddesi ile bu caddelere bağlı ara sokaklar.

Pankart ve Afiş Asılacak Yerler : Şeyh El Hazin Caddesi (Aydınlar Caddesi),  Güres Caddesi  kavşağına, eski Özel İdare iş hanı karşısındaki refüjde bulunan  aydınlatma direklerine,  pankart ve afişler için ise şehrin muhtelif  yerlerinde bulunan  belediyeye ait bilboardlar.

4-  15 TEMMUZ DEMOKRASİ MEYDANI

Toplanma Alanı              :15 Temmuz Demokrasi Meydanı ve Eski Valilik Binası önü.

Toplantı Alanı     : 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ve Eski Valilik Binası önü.(Yaklaşık 6100 m2 + 2300 m2)

Dağılma Güzergahı        : Lise Caddesi, Hükümet Caddesi, Bankalar Caddesi, Gaffar Okan Caddesi.

Pankart ve Afiş Asılacak Yerler : Şeyh El Hazin Caddesi (Aydınlar Caddesi),  Güres Caddesi  kavşağına ve eski Özel İdare iş hanı karşısındaki refüjde bulunan  aydınlatma direklerine,  pankart ve afişler için ise şehrin muhtelif  yerlerinde bulunan  belediyeye ait bilboardlar.

GENEL HÜKÜMLER

Bu planlar ilan edildikten (15) gün sonra yürürlüğe girecektir.

Bu planın yürürlüğe girmesi ile birlikte, bir önceki Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Güzergâh Planı yürürlükten kaldırılacaktır.

2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu ve ilgili yönetmeliğe göre güncellenen 1 No’lu, 2 No’ lu ile 3 No’lu ve 4 No’lu Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Güzergâhı haricinde “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü” yapılamaz.

İlan olunur. 22/01/202 SİİRT VALİLİĞİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.