Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

26 Şüpheli Şahıs Gözaltına Alındı

26 Şüpheli Şahıs Gözaltına Alındı

59 adreste yapılan arama faaliyetinde 26 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Haberin Tarihi: 08 Temmuz 2017

07/07/2017 günü İlimiz Baykan İlçesi Yarımca Köyü girişinde PKK/KCK terör örgütü mensuplarınca daha önceden tuzaklandığı değerlendirilen El Yapımı Patlayıcı düzeneğinin Baykan Kaymakamı ve aynı zamanda Baykan Belediyesi, Veyselkarani Belde Belediyesi ve Atabağı Belediyesi Kayyumu olan Mehmet KOCABEY’in zırhlı makam aracı geçişi esnasında uzaktan kumanda ile patlatılması sonucu meydana gelen olayda makam aracı ve koruma aracında ağır maddi hasar meydana geldi.

Yapılan hain saldırıda Kaymakam Mehmet KOCABEY ile koruma ekibinde bulunan 4 polis memuru ve 1 sivil memur tedbiren ivedilikle Baykan Devlet Hastanesine intikal ettirilerek yapılan sağlık kontrollerinin ardından hastaneden ayrılarak görevine döndü.

Konuyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında 59 adreste yapılan arama faaliyetinde 26 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Jandarma Özel Harekât ve Polis Özel Harekât timleri tarafından olay yeri çevresinde olayın faillerini arama-tarama faaliyetleri kapsamında geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Bir Yorum Yazın