Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

‘7’DEN 70’ E TİLLO HAYAT BULUYOR’ PROJESİNİN LANSMANI YAPILDI

‘7’DEN 70’ E TİLLO HAYAT BULUYOR’ PROJESİNİN LANSMANI YAPILDI

2017 yılında Kalkınma Bakanlığının SODES programı kapsamında uygulanacak olan projeler hayata geçiyor.

Haberin Tarihi: 02 Aralık 2017

Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) Kapsamında Tillo Kaymakamlığınca yürütülen 7’den 70’e Tillo Hayat Buluyor’ Projesi Lansmanı Yapıldı.

Kaymakam Ahmet Sucu Konferans Salonunda düzenlenen programa, İlçe Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Yunus Koç, Belediye Başkanı İdham Aydın, kurum amirleri ve Personelleri, Muhtarlar ve çok Sayıda vatandaş Katıldı.

Bir yıl içerisinde tamamlanacak olan proje kapsamında çeşitli kültürel ve sanatsal faaliyetler yapılacak. Proje kapsamında, ‘Tillo Tiyatro Topluluğu’, Tillo İlahi Grubu’ oluşturularak, ilçedeki manevi Şahsiyetlerin hayatları gösterime girecektir. Ayrıca mevcut açık hava spor tesisi revize edilecek ve bir çocuk oyun alanı kurulacak. Toplumda risk altındaki çocuklara, bayanlara ve gençlere yönelik sportif faaliyetler, Sinema, kitap okuma kampları, il dışı gezileri, tiyatro ve konferanslar verilecek.

Tillo Kaymakamı ve Siirt Vali Yardımcısı Yunus Koç, ilçede hazırlanan projeler hakkında bilgi verdi. Sosyal ve kültürel içerikli hazırlanan üç projenin de Kalkınma Bakanlığı tarafından kabul edildiğini belirtti.

Sodes projelerinin tanıtımını gösteren videonun gösteriminin ardından bazı öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın