Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Aile’ye Yardım Eli Uzatıldı

Aile’ye Yardım Eli Uzatıldı

Sakarya Mahallesinde aşırı yağışlar sonucu evleri çöken ve kıl payı ölümden kurtulan Aldemir Ailesinin dramını Kanal haberimizin duyurmasının ardından aileye yardım eli uzandı.

Haberin Tarihi: 04 Aralık 2018

Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Gökhan Marakçı,  personeli ile birlikte aileyi ziyaret etti. Marakçı, yıkılan evin hemen yanında bulunan boş bir evin, il dışında bulunan sahipleri ile görüşerek, ailenin bu eve taşınmasını ve geceyi dışarıda geçirmemesini  temin etti. Marakçı, personeli ve ailenin  akrabaları ile birlikte eşyaların bu eve taşınmasını sağladılar. Marakçı, kurum olarak engelli maaşı dışında aileye daha başka maddi destekler vereceklerini de söyledi.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Aydın Şakar da,  haberimizin okunulmasının  ardından aileyi ziyaret etti. Şakar da,  vakıf olarak ailenin dramına seyirci kalamayacaklarını ifade etti.

Siirt Belediyesi de zor durumda olan bu aileye yardım elini uzattı. Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın’ın emriyle, aileyi ziyaret eden belediye ekipleri çeşitli yardımlarda bulundular.

Kızılay Siirt Şubesi yetkilileri de Aldemir ailesinin dramına karşı duyarsız kalmadılar. Şube Başkanı Yener Tanık, ailenin durumunu inceleyeceklerini ve ihtiyaçlarını karşılamaya çalışacaklarını belirtti.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın