Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

AK PARTİ ADAYI İLBAŞ HERKESE DOKUNACAK 70 PROJEYİ AÇIKLADI

AK PARTİ ADAYI İLBAŞ HERKESE DOKUNACAK 70 PROJEYİ AÇIKLADI

31 Martta yapılacak olan yerel seçimlerde belediye başkanlığına aday olanlar projelerini açıklamaya başladılar. AK Parti Belediye Başkanı Adayı Ali İlbaş projelerini açıklayan ilk aday oldu.. İlbaş hazırladığı 70 adet projeyi kamuoyuna tanıttı.

Haberin Tarihi: 15 Şubat 2019

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda konuşan AK Parti Milletvekili Osman Ören, Ali İlbaşı küçüklüğünden beri tanıdığını ve ona kefil olduğunu söyledi. İlde yürütülen çalışmalar hakkında da bilgi veren Ören, Siirt Batman karayolunun beton asfaltla kaplanması için proje çalışmalarının başladığını ve tarifeli uçak seferlerinin birkaç haftaya kadar başlayacağını belirtti,

Ören’in ardından söz alan AK Parti Belediye Başkan Adayı Ali İlbaş, Siirt sevdalısı olduğunu ve kendisi Mecnun, Siirt’inde Leyla olduğunu söyledi. Siirtte herkese hitap edecek projeler hazırladıklarını belirten İlbaş “ Bu gün 31 Marttan sonra yürürlüğe koyacağımız projeleri tanıtmak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğanın açıkladığı yerel seçimler manifestosunda belirttiği yatay şehirler, şehircilik planları alt yapı ve ulaşım kentsel dönüşüm akıllı şehirler halkla birlikte yönetim şeffaflık ve değer üreten şehirler ilkeleri doğrultusunda projelerimizi hazırladık. Çok iyi hazırlandık. Halkımıza en iyi hizmeti vereceğiz. Siirt’i, AK belediyecilikle tanıştıracağız. Çok önemli projeler hazırladık. Hazırladığımız 70 adet proje ile 7 den 70 mişe bütün halkımıza hizmet götüreceğiz.” Dedi.

Konuşmasının ardından İlbaş sinevizyon eşliğinde hazırladıkları 70 adet projenin sunumunu yaptı. Hazırlanan projeler arasında kentsel dönüşüm ve Ulu Cami çevre düzenlemesi, yeni mezarlıklar Siirt Agua ve su parkları, engelsiz parkları, yeşil Siirt projesi yürüyüş ve bisiklet yolları projesi, Nevruz alanı düzenlemesi, Güres Caddesi Peyzaj ve çevre düzenlemesi, dekoratif ve tarihi çeşmeler, ikram çeşmeleri, organize hayvancılık bölgesi, termal sera süs ve fidan üretimi projesi, el emeği ve organik ürünler çarşıları, semt pazarları, AK kart projeleri, alt ve üst geçit okullara peyzaj düzenlemeleri projeleri, çok amaçlı kongre ve kültür sarayı projeleri ve binicilik ve atçılık merkezi projeleri ilgi gördü ve büyük alkış aldı.

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati, Siirt’lilerden Ali İlbaş’a destek vermelerini istedi. 15 temmuzda bu milletin bu ülkeye sahip çıktığını belirten Nebati, ekonomik saldırılara karşıda aynı duyarlılığın gösterildiğini söyledi.

Nebati.”Milleti dinleyen bir idare var. Devletime bir operasyon yapılıyorsa ben burada millet devlet kaynaşması içerisinde hareket ederim diyen 81 milyon insan var. Bu 15 temmuzda böyle oldu. 250 şehitle ve 2000 nin üzerindeki gaziyle beraber bu millet bu ülkeye sahip çıktı. Ekonomik saldırılarda da bu böyledir. Bütün bunlar bize şunu gösteriyor, Türkiye ile başa çıkılmaz, vazgeçin. Kendi içimizdeki kriz tellallarına sesleniyorum, Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’la başa çıkılmaz.” Dedi.

Nebati son 16 yılda 300 bin nüfuslu Siirte 8 milyarlık harcama yapıldığını açıkladı.

Toplantıya Muş eski Milletvekili Prof.Dr.Eşref Taş, ilçe belediye başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri ve partililerin katıldı.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın