Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Ak Parti Kadın Kollarından Kermes

Ak Parti Kadın Kollarından Kermes

Siirt’te Arakanlı Müslümanlara destek amacıyla kadınların evde hazırladığı ürünler düzenlenen kermeste satışa sunuldu.

Haberin Tarihi: 08 Ekim 2017

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı ve ADEM kursiyerleri tarafından , “Arakanlı Müslüman kardeşine ses ol, nefes ol, uzanan yardım eli ol” sloganıyla Güres Caddesi’nde düzenlenen kermeste, kadınların hazırladığı ev ürünleri satışa sunuldu.

AK Parti İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, kermesin açılışında yaptığı konuşmada, Arakan’daki Müslümanların yaşadığı zulmü dile getiren tek liderin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi.

Çalapkulu, şöyle devam etti:

“Kurtuluş Savaşı sırasında Asya’da yaşayan Müslüman kardeşlerimizin bütün ziynetlerini bozdurarak göndermiş olduğu katkıları hesaba katarak bugün onların yaşamış olduğu zorlukları, sıkıntıları bir nebze olsun gidermek adına bu organizasyonu gerçekleştiriyoruz. Yüce Rabbim sadece Müslümanların değil, tüm coğrafyalarda yaşayan mazlumların hamisi konumunda olan Cumhurbaşkanımızı başımızdan eksik etmesin. Onun liderliğinde bu zulümlerin inşallah en kısa zamanda ortadan kaldırılmasını ümit ediyoruz.”

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Temiz de Arakan’daki Müslümanlara yapılan zulme sessiz kalınmaması gerektiğini belirtti.

İl Müftüsü Faruk Arvas’ın okuduğu duayla açılışı yapılan kermes, 2 gün sürecek.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın