Deprecated: 2.2.0 versionundan beri get_bloginfo çağrıldığı parametre ile geçerliliğini yitirmiş! bloginfo() yordam ailesindeki home seçeneği artık kullanılmıyor. Bunun yerine url seçeneğini kullanın. in /home/u8566400/siirtte.net/wp-includes/functions.php on line 5062

AK PARTİ KURTALAN VE BAYKAN 6.OLAĞAN KONGRESİ GERCEKLEŞTİRİLDİ « Siirt'te Net

SON DAKİKA

HER ÖĞRETMEN BİR FİDAN 5 BİN ÖĞRETMENE 5 BİN FİDAN

KÜLTÜR VE SANAT, SİİRT HABERLERİ, Siirt Valiliği

AK PARTİ KURTALAN VE BAYKAN 6.OLAĞAN KONGRESİ GERCEKLEŞTİRİLDİ

Bu haber 21 Ocak 2018 - 15:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Merkez İlçe 6.Olağan Genel Kongresi İçişleri Süleyman Soylu, ilk Avrupa Birliği (AB) Bakanı Egemen Bağış, Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyesi Ethem Sancak ve diğer davetli ile partililerin katılımıyla 14 Eylül Kapalı Spor salonunda gerçekleşti.

 

Coşkulu bir havada geçen kongrede, divan başkanlığını AK Parti Elazığ Milletvekili Genel Merkez Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Metin Bulut yaptı. Kongre aziz şehitler anısına 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı. Kongrede ilk konuşmayı yapan AK Parti merkez ilçe Başkanı Öner Geyik, “Bugün görevimi devredeceğim Ekrem Başkanımın emrinde olacağım” dedi.
Daha sonra kürsüye çıkan AK Parti Siirt İl Başkanı Çalapkulu,“ AK Parti Ben değil, biz diyebilmektir. AK Partili olmak demek, Recep Tayyip Erdoğan’ı hainlere yem etmemek demektir. Biz bu yolda dimdik durmayı ondan öğrendik. Terör örgütüne korku salan, terör örgütünün korkulu rüyası İçişleri bakanımıza kongremize teşrif ettiği için teşekkür ederim. İlimiz seçmeninin yüzde 80’i merkez ilçemiz çalışma sahasında mevcuttur. Bu yüzden merkezi ilçe çalışmalarımız çok önemli. Bu seçim bir bayrak yarışıdır. Koltuk yarışı değil. Bu yüzden bu gün seçilen Ekrem Olgaç kardeşimi kutluyorum. Önceki gün Afrin’de operasyon başlatan Güvenlik güçlerimize güç ve kuvvet dilerim.”
15 Temmuz günü hain FETÖ örgütünün karşısına kahramanca çıkan ve mücadele eden Siirt Halkına övgüler yağdıran konuşmalarla sözlerine başlayan Aktay, “ Hain FETÖ örgütü, ilk önce kıymetli hemşerilerimiz sevgili dayım AK Parti MKYK üyesi Ethem Sancak ve ilk Avrupa Birliği Bakanımız Egemen Bağış üzerinden oyun oynamak istedi, kumpaslar kurdu. Ama onlar dik durdu, oyuna gelmediler ve alnının akıyla çıktılar. Kumpasları boş çıktı. Partimizde Koltuk değil, bayrak yarışı var. Bugün bayrağı devredecek Öner Geyik Başkanımızın çok ciddi ve önemli hamle ve çalışmaları oldu. Partimizin her kademedeki kol ve üyelerine ayrı ayrı teşekkür ederim. Dedi.
PKK’nın Kürt halkı üzerine oynadığı oyun ve verdiği zararlara dikkat çeken Aktay,” Sizden aldığımız oyla size vaat ettiğimiz hizmetleri gerçekleştiriyoruz. İşte geçmiş dönemde HDP Belediyeleri, Halkın hizmetleri için gönderilen kaynaklarının nerelere harcadığını gördük. Siirt’e vaat edilen hizmetlerin gerçekleşmesi lazımdı. Çok şükür şimdi güven ve huzur bölgemizde Siirt’imizde sağlanmaya başladı. Siirt şimdi yatırımlar için tam bir cazibe merkezi haline geldi. Siirt’in çok kıymetli bir termal kaynağı vardı. Ilısu barajının altında kalacak Garnave kaynak suyunu. Biz bunu Kezer bölgesine taşıyacağız. Bu termal tesis Siirt’in ekonomisine büyük bir katkı sağlayacak. Seracılık ile binlerce gencimize istihdam sağlayacağız. Siirt’in potansiyelini değerlendirmek için Şirvan’da en az 200 milyon ton Bakır rezervi var. Biz bu üretimi tam kapasiteye çıkarmak için bu rezervi toprak olarak çıkacağız. Siirt Bakır izole fabrikasını yakında gerçekleştireceğiz. Bundan sonra istihdama ve yatırıma dönük çalışmalarımız artacak.” Dedi.
Aktay’ın konuşmalarının ardından Başbakan Bin Ali Yıldırım’ın kutlama mesajı okundu.
“BU ÜLKE, TÜRKÜYLE, KÜRDÜYLE, ARABIYLA, ÇERKEZİYLE, GALATASARAYLISIYLA, FENERBAHÇELİSİYLE BİRÐİR”
61.Hükümet Avrupa Birliği (AB) Bakanı Başmüzakereci Egemen Bağış ise, yaptığı konuşmada “ İlçe kongrelerimiz bile ana muhalefetin kongrelerinden daha kapsamlı ve daha saygı içerisinde geçiyor. Bu CHP’liler ya domuz yerler, Ya birbirlerini yerler. Bu gandi Çakma Gandi oy bile kullanmayı beceremiyor. Kağıthane de oturan ana muhalefet liderine nerde oturuyorsunuz diye geçen sordular, Kağıt’ta oturuyorum dedi. Bu gün Kahramanlarımız Afrin’de kahramanca mücadele içerisine girdi. Bunun mimarı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıdır. Siirt halkıdır. Siirt’te bir şiir okuduğu için hapse atılan daha sonra Siirt’te yeniden küllerinden doğan bir lider bugün Afrin’de mazlum kardeşlerimiz için ulusal terörizmle karşı Suriye’de operasyon yaptırıyor. Türkiye bölgede oynanan oyunların piyonu değil, başrolü olacak. Bu Millet, Türküyle, Kürdüyle, Arabıyla, Çerkeziyle, Sünnisiyle, Galatasaraylısıyla Fenerbahçesiyle birdir” dedi.
MKYK üyesi Ethem Sancak’ta bir konuşma yaptı ve şöyle dedi; ” Türkiye mazlum milletlere her geçen gün önderlik etmeye devam ediyor. Dün Kudüs bugün Suriye Afrin’de emparyalizmi dize getiriyor. Türk tarihi ve medeniyetlere sahip Siirt bunu çok iyi biliyor. Sayın Cumhurbaşkanımız her fırsatta ikinci bir kurtuluş savaşı içerisinde olduğumuzu söylüyor. Son muharebemizi 2019 yılında yapacağız. Biz öz eleştiri yapmayı biliyoruz. Önümüzde zorlu bir yol var. Değerli Siirtli dava arkadaşlarım eskide olduğu gibi yüzde 85’i yakalamaya hazırmıyız? Artık terör bahanemiz kalmadı. Şimdi çalışma zamanı. Hane hane, köy köy, ev ev gidip, mazlumların bu seçime bağlı olduğunu anlatacağız. Sandıkta Milli Birlik ve Beraberliğe sahip çıkacağız. Siirt’i ayak kalkmaya davet ediyorum” dedi.
Sancağın konuşması ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kongre ile ilgili kutlama mesajı görüntülü olarak izletildi.
Tüm katılımcılar büyük sabırsızlıkla beklediği İçişleri Bakanı Soylu, son olarak kürsüye çıktı. Soylu şunları dedi, “ Yolu Bayrak olan, İman olan, yolu her yoldan geçen ama ihanetten geçmeyen, Yolu kendi için değil, Millet için olana selam olsun. Cesurca yolda yürüyen arkadaşlarıma selam olsun. Bayrağı teslim ederken asaletle gösterdiği tablodan dolayı Öner Geyik kardeşimi tebrik ediyorum. Allah bu aziz milleti başımızdan eksik etmesin. Allahtan başka kimsenin önünde diz çökmeyen sizin kıymetli eniştemiz Recep Tayyip Erdoğan’a selam olsun. Afrin’de insanlığın namusun koruculuğunu başlatan kahraman ordumuza kardeşlerimize başarılar diliyorum. Rabbim ayaklarına taş değdirmesin. Gezi olaylarıyla başlayan 17-25 Aralık operasyonuyla devam eden olaylar birbirinden münferit olaylar değildir. Ellerine ne geçerlerse yapıyorlar. Uyuşturucuyla, FETÖ tezgahlarıyla, Kürdü Türk’e düşürmek istediler. Kardeşi kardeşe düşürmek için birçok adımlar atıldı. Ama sizler buna izin vermediniz. Sınırımıza 4 bin tır silah yığdılar. Bunlar hangi sebepledir. Sadece yol, baraj, köprüler IMF borcunu kapatmayı yapmadık.” Dedi.
“NE KADAR TÜRK’ÜN KÜRDE KARDEŞİM DEMESİNİ ENGELLEMEK İSTESELER BİLE BİZ BUNU SAĞLAYACAĞIZ”
“Siirt tarihimizde bizlere büyük katkıları olmuştur. Allah Siirt’ten, Siirtli’den razı olsun. Sizlere minnettarız. Bu millet ne olduğunu bile bile sokaklara çıktı. Hain darbenin önüne geçti. 4 bin TIR, 15 Temmuz’da beceremedikleri oyunun devamıdır. Ortadoğu ve Balkanlar üzerinde oynanan oyunlara dur diyeceğiz. Ne kadar Türk’ün Türk’e kardeşim diye seslenmemizi kesmek isteseler de biz bunu sağlayacağız. Afrin operasyonu tezgâhların sürdürülemeyeceği operasyonudur. Biz bunu başaracağız. 2019’dan sonra yep yeni bir kararlılık ortaya koyacağız. Daha hızlı adımlar atacağız. Ekonomi daha gelişecek. Terör azalacak, bir taraftan huzur artacak, istihdam artacak. Bugün ihracatımız rekor seviyede. Siirt’i ay-yıldızlı bayrakla doldurdunuz. Demokrasinize sahip çıktınız. Bu inanç ve kararlılık önümüzdeki tüm engelleri ortadan kaldıracak. Terör örgütü musibetini hep birlikte aşacağız. O da Demokrasi. Benim tek bir dengem var. O da özgürlüktür. Teröre zerre kadar taviz vermeyeceğiz. Bu ülkenin milletini tanımamışlar. Bu ülkenin liderini tanımadılar. Bu Milletin taleplerini güden bir Tayyip Erdoğan var. Terör örgütünün acentesi olan Belediye Başkanlarını görevden aldık, Bu milletin paralarını dağlara PKK’lılara teröristlere aktardılar. Biz hadiselerin bitiş noktasında değil, tam tersi başlangıcındayız” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından delegelerin oyunun çoğunluğunu alan Ekrem Olgaç AK Parti Siirt Merkez İlçe Başkanlığı’na seçildi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya 1969 Siirt Spor Taraftarlar Derneği Başkanlığı tarafından arkasında “56 numaralı Süleyman Soylu” yazılı forma hediye edildi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve beraberindeki heyet daha sonra bazı inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Eruh ilçesine hareket etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.