Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Anjiyo Ünitesi Arızalı Mı?

Anjiyo Ünitesi Arızalı Mı?

İlimizde bazı hasta yakınlarının şikayeti üzerine gündeme gelen Siirt Devlet Hastanesindeki Anjiyo ünitesinin arızalı olduğu öğrenildi.

Haberin Tarihi: 14 Şubat 2018

Yakın zaman önce Siirt Devlet Hastanesi bünyesinde Anjiyo ünitesi kurularak yeni getirilen cihazlarla ameliyat yapılamaya başlandı. Ancak cihazların arızalı olduğunu belirten hasta yakınları, mağdur olduklarını dile getirerek hastalarını en yakın Batman’a götürdüklerinden yakındı.

Konu ile ilgili bazı sivil toplum örgütleri de sorunu dile getirerek yetkililerden çözüm istedi.

STK’lar, “Siirt Devlet Hastanesi Anjiyo ünitesinin arızalı olduğunu derin üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Yaptığımız ikili görüşmeler neticesinde ünitenin, çağrı merkezine arıza kaydı yapıldığını, teknik personelin yeterli olmadığını, bu anlamda gerekli tedbirlerin alındığını, en kısa zamanda bu iş için kriz masası oluşturulacağı, çözüm bulunulmasa Siirt-Batman yol çalışmasının bitirileceği, bu noktada bir aksilik olursa, Siirt Havaalanın en kısa zamanda bitirileceği, bu da olmazsa ölümün Allah’ın elinde olduğu buna razı olmamız gerektiğini öğrenmiş bulunmaktayız. Değerli hemşerilerimiz adına Halı Fabrikası, Güneş Enerjisi Panelleri Fabrikası, Yurt Dışından Yatırımcılarla Yapılacak Büyük Baş Hayvan Çiftliği Projesi, Billoris Termal Suyunu Kezer’e Taşıma Projelerini takip ettiğimizi belirtmek istiyoruz” denildi.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın