ATIL KAPASİTENİN DEĞERLENDİRİLMESİ VE ZÜBEYDE HANIM ANADOLU LİSESİ ÖRNEĞİ « Siirt'te Net

SON DAKİKA

ATIL KAPASİTENİN DEĞERLENDİRİLMESİ VE ZÜBEYDE HANIM ANADOLU LİSESİ ÖRNEĞİ

Bu biyografi 11 Nisan 2020 - 11:38 'de eklendi ve 34 views kez görüntülendi.

Yaptığı sosyal çalışmalarla adından söz ettiren ve eğitim düzeyi ile ayrı bir yere sahip olan Zübeyde Hanım Anadolu Kız Meslek Lisesi yeni bir atılım gerçekleştirdi.Okulda kurulan imalathane de günümüzde en çok ihtiyaç duyulan maddelerin başında gelen dezenfektan üretimine başlandı.

Bu ürüne ileri ki günlerde sıvı ve ek sabunu, yüzey temizleyici , kolonya gibi ürünlerde eklenerek ürün gamı zenginleştirilmiş olacak.İmalathanede üretimin başlaması nedeniyle Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip okulu ziyaret ederek bilgi aldı.

Milli Eğitim Müdürü Edip’ in gayretleriyle okula 300 bin liralık bir destek sağlanmış.Bu ödeneğin bir bölümü ile  üretim için gerekli olan demirbaş  makine ile ekipman satın alınmış, geri kalanı  ile de kimyasallar temin edilmiş.

Okul Müdürü Sevda Onay ve kimya bölümü öğretmenleri kolları sıvayarak dezenfektan üretimine başladılar.Günlük üç ton üretim kapasitesine sahipler.

Konu basit bir üretim olarak görülmemeli.Çok yönlü yararları olan bir çalışma. Öncelikle kimya bölümünde okuyan öğrencilerin teorik bilgilerin yanı sıra pratik becerilere ve dolayısıyla bir mesleğe sahip olmalarını sağlayacak. Bu da meslek okullarına olan rağbeti arttırarak, ülkemizin ihtiyaç duyduğu ara eleman ihtiyacının karşılanmasına katkı yapacaktır.

Önemsiz gibi görünse de bir başka katkısı da, okulun artık bir döner sermayeye sahip olmasını sağlamasıdır.Döner sermaye sayesinde temel ihtiyaçlar karşılanabileceği gibi, öğretmen ve öğrencilerin cüzi de olsa bir gelire sahip olmasını sağlayacaktır.

Bunlarla birlikte atıl bir kapasite çok küçük bir harcamayla değerlendirilmiş oldu.Çünkü bina hazır,öğretmende  hazırdı.Bu aynı zamanda bütün kurumları sahip oldukları ancak değerlendirmeden bir kenarda bıraktıkları kapasitelerini araştırmaya ve değerlendirmeye sevk etmelidir.

Bu vesile bu atıl kapasitenin üretime geçmesine vesile olan Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip ile bu güzel çalışmaya imza atan okul Müdürü Sevda Onayın şahsında emeği geçen herkesi kutluyor ve başarılar diliyorum.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YOL ARKADAŞI HİKAYELER KİTABI İLGİ GÖRÜYOR

Kitapta hikayelerin yanı sıra ayakkabı ile ilgili anı, alıntı, tarih, sanat, gelenek, araştırma ve doküman olmak üzere değişik edebi türlerde kaleme alınmış elli beş  ayrı yazıyı bulmak mümkün.. Kitapta 1816 yılında Osmanlı Sultanı 2. Mahmut tarafından kurulan Türkiye’nin ve İstanbul’un en eski fabrikası olan Beykoz Deri ve Kundura Fabrikasının hazin öyküsünden, Topkapı Sarayında Kutsal Emanetler arasında bulunan ve yüz yıllardır özenle muhafaza edilen Peygamberimize ait ayakkabıların günümüze kadar geliş öykülerini okumak mümkün. Yine kitapta Çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün giyim kuşamı ve giydiği ayakkabılarının, Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında koyun otlatan 15 yaşındaki Eren Bülbül’ü…

“Adım Adım Başarıya” E-Dergisinin 2.Sayısı Yayınlandı

Yeni tip korona virüs olan Kovid-19 salgını nedeniyle bir süredir öğrencilerimiz okullarından uzak kalmıştır. Bu süreçte öğrenciler eğitimlerini, Milli Eğitim Bakanlığının EBA sistemi ile uzaktan eğitim sistemi ile devam etmekte.  Siirt Valiliği himayesinde Siirt Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, sürekli olarak öğrencilerin dijital ortamdan faydalanmaları için çalışmalar devam ediyor. İl Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip yaptığı açıklamada; Öğrencilerin akademik başarılarını arttırmaya yönelik çalışmalar dışında öğrencilerin eğlenecekleri ve uğraşacakları etkinliklerle dolu olan  "Adım Adım Başarıya" E-Dergisinin 2.sayısını onlar için hazırladık. Hazırlanan E-Dergi içeriği sayesinde öğrencileri hem eğlendirmeyi hem de eleştirel düşün…

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ VE OKUL YÖNETİMİNİ KUTLADI

Ören üretimden duyduğu memnuniyet duyduğunu belirterek, Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, Okul Müdürü Sevda Onay ile öğretmenleri kutlayarak teşekkür etti. İl Başkanı Av.Ekrem Olgaçla birlikte okula giden Ören üretim yapılan yeri gezerek Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip ve Lise Müdürü Sevda Onaydan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Tesisi ezdiğini ve bilgi aldığını belirten Ören “Buradaki tesisi gördüm. Başta Milli Eğitim Müdürü ve okul müdürü öğretmenler ile emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah Zübeyde Hanım Meslek Lisesinin bu üretici vasfı inşallah memleketimize bir katkı sağlayacaktır. İl teşkilatı olarak kendilerine her türlü desteği vereceğimizi buradan ilan etmek istiyorum.” Dedi. Kamu kurum ve kuruluşlarına da seslene…

Rektör Erman’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve YÖK Başkanı Saraç’a Teşekkür

Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, hızla büyümeye ve gelişmeye devam eden Siirt Üniversitemize, 10’ncu fakülte müjdesini onaylayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’a teşekkür etti. 2809 sayılı Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununun ek 30. Maddesi gereğince Üniversitemize 10. Fakülte olarak Sağlık Bilimleri Fakültesi Kurulması kararı  verildi. Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, 3 Fakülteyle devraldığımız Siirt Üniversite’sinin bugün 10’ncu Fakültesinin kurulmasının haklı gururunu yaşadığını dile getirerek;  “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile kuruluş kararı bugün Resmi Gazete’de  yayımlanan Sağlık Bilimleri Fakültemiz bölgemize hay…

“Siz Evde Kalın Kitabınız Bizden” Projesi

Siirt İl Milli Eğitim Müdürlüğünce başlatılan "Siz Evde Kalın Kitabınız Bizden" projesi kapsamında kentte 8 ve 12. sınıftaki öğrencilere çalışma TYT, AYT ve YGS kitapları hediye edildi. İl Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, koronavirüs tedbirleri kapsamında evde kalan ve sınavlara hazırlanan çocuklar için proje başlattı. Edip, gönüllü öğretmenler aracılılığıyla 2 bin 200 öğrencinin evine kitaplarını gönderdi. İl Milli Eğitim Müdürü Edip, yaptığı açıklamada, öğrencilerin zor şartlar altında sınavlara hazırlandıklarını ve müdürlük olarak onlara yardımcı olmak için bir çalışma başlattıklarını söyledi. Öğrencilerin evde kaldığını, kitaplarını İl Milli Eğitim Müdürlüğünün gönderdiğini belirten Edip, “Ülke olarak yaşadı…

Koronavirüs Salgını Nedeniyle Sınıfta Kalma Kalktı Ancak Devamsızlık Yapan Öğrenciler Sınıf Tekrarı Yapacak

MEB kurumlarının yönetmeliğine ilişkin yapılan değişiklik, Resmi Gazete'de yayımlandı. Yapılan değişikliğe göre, doğrudan sınıf geçme şartlarını sağlayan öğrenciler doğrudan, şartları sağlamayan öğrenciler başarısız ders sayısı toplamına bakılmaksızın sorumlu olarak bir üst sınıfa geçecek. Devamsızlıktan kalanlar ise sınıf tekrarı yapacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Orta öğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, ilçe, il veya ülke genelinde genel hayatı etkileyen salgın hastalık, doğal afet, elverişsiz hava koşulları gibi nedenlerle Bakanlıkça veya il/ilçe hıfzıssıhha kurulunun kararına istinaden mahalli mülki idare amirince orta öğretim kurumlarının tamamı…

GÜNLÜK HABER AKIŞI

SON DAKİKA HABERLERİ