Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

BAKAN EROĞLU’NDAN, PERVARİLİ ARICILARA TAM DESTEK

BAKAN EROĞLU’NDAN, PERVARİLİ ARICILARA TAM DESTEK

Bir dizi temas, açılış ve incelemelerde bulunmak üzere Siirt’te Gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Pervari ve bölgedeki arıcılara destek sözü verdi.

Haberin Tarihi: 28 Aralık 2017

Siirt Belediyesi ziyareti sırasında Bakan Eroğlu ile görüşen Belediye Başkanımız Sayın Tayyar Özcan, Pervari Karakovan Balı ile ilgili ilçede yapılan çalışmalar hakkında Bakan Eroğlu’na bilgi verdi.
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Pervari Balının tüm dünyaya tanıtmak istediklerini belirterek, Siirt genelinde ormanlık alanların tamamen gelir getirecek türlerle donatmak istediklerini söyledi.
Başta Pervari ilçemiz olmak üzere, arıcılığı geliştirmek için burada büyük bir seferberlik başlattıklarını kaydeden Bakan Eroğlu, “Arıcılığı daha da geliştirmek, amacıyla arıcılarımıza yüzde 20 hibe vermekle birlikte her türlü desteği vereceğiz.” dedi.
Bakan Eroğlu Pervari’ye içme suyu isale hattı yapıldığını belirterek, yine Pervari ilçemizde Ormandalı köyünde bir gölet yaparak, vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. diye konuştu.
Bakan Eroğlu’na verdiği desteklerden dolayı teşekkür eden Belediye Başkanımız Tayyar Özcan, ziyaret anısına Bakan Eroğlu’na Karakovan balı hediye etti.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın