Bakanı Çelik, İstismar Yapanlara Karşı Siirt’in Sesini Yükseltmesi Gerekiyor « Siirt'te Net

SON DAKİKA

ŞEHİDİMİZ DUALARLA EBEDİYETE UĞURLANDI

Eruh Haberleri, Jandarma, SİİRT HABERLERİ

Bakanı Çelik, İstismar Yapanlara Karşı Siirt’in Sesini Yükseltmesi Gerekiyor

Bu haber 02 Temmuz 2016 - 21:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, ,”İstismar yapanlara karşı Siirt’in sesini yükseltmesi gerekiyor. Güneydoğunun sesini yükseltmesi gerekiyor, Peygamberler şehri Urfa’nın sesini yükseltmesi gerekiyor, Diyarbakır’ın sesini yükseltmesi gerekiyor” dedi.

Çelik, AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Vedat Demiröz, Şaban Dişli ve Yasin Aktay ile Parti İl teşkilatında partililerle bir araya geldiler.

Partinin konferans salonunda partililere hitap eden Çelik, Siirt’te bugün bir çok temasları olduğunu ama şuan kendi evi olan teşkilatında olduğunu söyledi.

Teşkilattın kollektif çalışması partiyi güçlü kıldığını ifade eden Çelik Şöyle konuştu:

“Recep Tayyip Erdoğan’ın teşkilata ihtiyacı var mı? Yok. Bazen ben diyordum ki. Biz olmazsak 1-2 puan daha fazla alır. Milletin gönlünde taht kurmuş, millet gibi yaşayan, millet gibi düşünen, milletin değer yargılarını düşünen bir lider çıktı Türkiye’nin önüne. Doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle, güneyiyle önümüze bir lider çıktı. İnanın bize ihtiyacı yok. O yürüdüğü zaman millet arkasında yürüyor. Ama o tek bir şeyden vazgeçmedi. Teşkilat diyor, teşkilat diyor… enterasındır ki bizim tam tersimizi düşünüyor. Benim Kadın kollarıma, Gençlik kollarıma ihtiyacım var diyor. Çünkü biliyor ki bir milletin kalkınması topyekün olur kollektif olur”

Karanlık odakların milleti yönetenlerle, yönetilenlerin kol kola girmemesi için çok engeller çıkarıldığını aktaran Bakan Çelik, Millet parça parça haline dönüştürülmeye çalışıldığını belirtti.

Çelik, “Çok gariplikler yaşandı. 60 yılında mesela Menderes’i asarlarken Avrupa’dan, bizden işçi istediler. Siirt’ten de çok giden kardeşlerimiz oldu. Onlar kalkınmak için bizim elemanımızı alıp orada sömürüyorlar. Emeğini sömürmek için alıyorlar. Biz burada Başbakanı idam ediyoruz. 80’li yıllarda Yunanistan ile birlikte AB’ye gireceğiz, tam AB şansını yakalamışken yine bir idam ettiler. Yunanistan AB’de ve NATO’ya girdi, biz AB’nin dışında kaldık. 1997’lerde hatırlayın rahmetli Erbakan hoca paranın rengi, sermayenin rengi, kırmızı, yeşil diye memlekette sadece insanları değil parayı da bölmeye kalktılar. Böyle zor dönemlerden Türkiye gele gele 2002’ye geldi. 2002’de milletin değer yargılarıyla bütünleşmiş bir kadro bu milletin önüne düştü. Bütün güçlüklerle mücadele ederek bugünlere geldik. Çok ciddi mesafeler kat ettik. Dünle mukayese edilmeyecek meseleler kat ettik.” ifadelerini kullandı.

Kimse kalkıp rastgele istismarlar yapması gerektiğinin altını çizen Çelik, şunları kaydetti:

“İstismar yapanlara karşı Siirt’in sesini yükseltmesi gerekiyor. Güneydoğunun sesini yükseltmesi gerekiyor, Peygamberler şehri Urfa’nın sesini yükseltmesi gerekiyor, Diyarbakır’ın sesini yükseltmesi gerekiyor. Yatırım mı? Yatırım geliyor. Eşitsizlik mi? Tümü ortadan kalkıyor. Haklar mı? Benim kardeşimle bölüşemeyeceğim bir şey yok ki. Ne hak varsa konuşalım. Temel hak olarak ne varsa konuşalım. Buna engel mi var haklarda sorun yok. Yılların ihmali ortadan kalkıyor. Sen neyin peşindesin kardeşim? Senin neyin peşinde olduğun belli. Beni vatansız bırakmak istiyorsun, Siirtliyi vatansız bırakmak istiyorsun, Diyarbakır’ı vatansız bırakmak istiyorsun vatansızlığın ne menen bir şey olduğunu izliyorsunuz. Etrafınıza bir bakınız vatansızlık nasıl bir şeydir, bir düşünün! Allah öyle bir şeyi rüyamızda bile göstermesin. Vatansızlık, ne güzel bu vatan bizlere emanet edilmiş bu yanlışları gidermek, ortadan kaldırmak iktidarların yöneticilerin görevidir. İşte Ak Parti olarak yıllardır her alanda yapılan eşitsizlikleri ortadan kaldırmak vesilesidir.”

Türkiye’de bir bela ta öteden beri gelen ırkçılık belası olduğunu ifade eden Çelik konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Arkadaşlar sınava giriyorsunuz değil mi? Sınava girecek o öğrenci hangi derse çalışır? Sorulacak sorular neyse ona çalışır. Diyelim matematik sınavı var, ben coğrafyaya çalışayım deyip matematik sınavına girer misin? Yok matematiğe çalışasın diye sınava girip başarılı olasın. Neticede hayat bir sınav. Hesaba çekileceğiz. Hesaba çekilince bize sorulacak olan rengimiz değil, dilimiz değil, kafa tasımız değil boyumuzun uzunluğu ve kısalığı değil, bize sorulacak soru çok net. Ne sorulacak biliyorsunuz değil mi? Men Rabbuke(Rabbin kim) diye soracaklar. Sana, bana herkese o soruyu soracaklar. Sorulacak sorulara yapılacak cevaplara hazırlanmak esas olandır. Yoksa yüzeysel olarak işe yaramayacak olan meselelerle bu milleti meşgul edip bu milletin kafasını çelip işi özden uzaklaştırmak insanları rayından çıkarmaya çalışmak son derece bu millete yapılabilecek Siirtliye yapılabilecek en büyük yanlışlıktır.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay da yaptığı konuşmada, Dünyanın en işlek en önemli havalimanlarından bir tanesine yapılan saldırı tüm Türkiye’ye yapılan bir saldırı olduğunu söyledi.

Menful bir saldırı olduğunu aktaran Aktay şöyle konuştu:

“Ne idüğü belirsiz artık bir örgüt, DAEŞ örgütü arkası tamamen karanlık bir örgüt, Türkiye’nin huzurunu, Türkiye’nin kalkınmasını, Türkiye’nin büyümesini hedef alan bizzat Türkiye’yi hedef alan bir saldırı düzenledi. Bu saldırı daha önce Brüksel’de de benzer bir saldırıdır. Brüksel’de yapılan saldırıyı nefretle kınadık. Bunu yapanlar Müslüman olamaz dedik. Bunu yapanlarla biz aynı dinden olamayız dedik. Burada bir olay oldu ertesi gün hiçbir şey olmamış gibi tekrar seferler başladı. İşte bu Türkiye’nin gücüdür. Türkiye’nin dinamizmidir. Bunların yapacakları saldırılar inşallah bunların son çırpınışlarıdır. Bu Daeş nasıl Müslüman değilse Pkk terör örgütü de Kürt değildir, Kürtlerle hiçbir alakası yoktur. Nasıl DAEŞ en büyük zararı Müslümanlara veriyorsa ve inşallah veremeyecek de Müslümanların bilinci, birliği, beraberliği sayesinde emin olun bu örgüt de ne yaparsa yapsın Kürtlere vermek istediği zararı veremeyecektir. Türkiye’ye vermek istediği zararı veremeyecektir. Biz Türkiye’de bir millet olma şuurunu iliklerimize kadar işlemiş bir milletiz. Biz bir milletiz ve bir millet olmanın ne demek olduğunu çok iyi bilen milletiz.”

Bakan Çelik’e, ziyaret sırasında İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu tarafından Tiftik battaniyesinden yapılan ve üzerine Bakan Çelik’in ismi yazılı battaniye hediye edildi.

y (1)-vert

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.