BAŞKAN ALTUNÇ HAYIRSEVERLERİN YARDIMLARINI BEKLİYORUZ

BAŞKAN ALTUNÇ HAYIRSEVERLERİN YARDIMLARINI BEKLİYORUZ

Yardımlaşma ve dayanışmanın doruğa çıktığı Ramazan ayında Kızılay Siirt Şube Başkanlığı da hazırladığı acil eylem planı ile yardımlarını arttırmayı planlıyor.

Haberin Tarihi: 14 Mayıs 2019

Kızılay Şube Başkanı Nihat Altunç Ramazan ayı nedeniyle  kendilerinden yardım talep eden vatandaşların sayısında iki katına yakın bir artış olduğunu belirterek bu talepleri karşılayabilmek amacıyla acil eylem planı hazırladıklarını söyledi.

Diğer günlerde günlük olarak kendilerine 30 ile 40 civarında bir yardım başvurusunun yapıldığını belirten Altunç  “Bu rakam Ramazan ayında iki katına çıkıyor.Bizde bu durumu göz önünde bulundurarak acil bir eylem planı hazırladık.Gelen bütün yardım taleplerini gıda giyim nakdi ve benzeri talepler olarak tasnif ettik. Başvuranların  maddi durumları ile ilgili incelemeleri yaparak belirli bir sıraya koyduk.Bu belirlemeler doğrultusunda Ramazan ayı boyunca yardımlarımızı sürdüreceğiz.”dedi.

Hayırsever vatandaşların Ramazan ayı nedeniyle yapacakları yardımlarda aracı olmaya ve bu yardımların gerçekten yardıma muhtaç insanlara gitmesi için aracı olmaya hazır olduklarını belirten Altunç şöyle dedi “Hayır sever hemşerilerimizin yapacakları yardımların gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasına Kızılay Siirt Şubesi olarak aracı olmaya hazırız. Yardımları gerçek ihtiyaç sahibine ulaştıracağımız gibi hayır sever vatandaşımıza da her aşamada bilgi vererek, yaptığı hayrın kimlere ulaştığı konusunda bilgilendirme yapacağız.”

Hayırseverlerin yapacakları yardımları beklediklerine ifade eden Altunç “Bu yıl daha çok yardım toplamayı ve muhtaç ailelere ulaştırmayı hedefliyoruz. Ramazan kolisi olarak adlandırılan gıda paketlerinde 500 paket hedefimiz var. Bunu aşmak için çaba harcayacağız. Bunun için genel müdürlüğümüz iki marketle anlaşma yaptı. Bu marketlerde stant açarak, hayır sever vatandaşlarımızın yardımlarını toplayacağız.” Dedi.

Başkan Altunç, Ramazan kolisi dışında yardımlarda bulunmak isteyen hemşerilerimizin kendileriyle iletişime geçmelerini istedi.

Bir Yorum Yazın