Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

BAŞKAN VEKİLİ TAŞKIN TRT KURDİ’NİN KONUĞU OLDU

BAŞKAN VEKİLİ TAŞKIN TRT KURDİ’NİN KONUĞU OLDU

Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, TRT KURDİ televizyonunda yayınlanan “Rojeva Taybet” programında Siirt belediyesin yatırımları ve gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Haberin Tarihi: 08 Şubat 2018

TRT KURDİ kanalının canlı yayın konuğu olan Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, Siirt’te yapılan ve yapılacak çalışma ve projeler hakkında bilgi verdi. Başkan Vekili Taşkın, konuk olduğu canlı yayında, Belediyeye aktarılan kaynakların doğrudan hizmete yansıtıldığı kentte altyapıdan üst yapıya, temizlikten ulaşıma, peyzajdan sosyal tesislere kadar tam anlamıyla bir dönüşüm yaşandığını anlattı.

Siirt’te hayata geçirdikleri projeleri ile kent için hedeflerini anlatarak, Siirt’te belediyenin kaynaklarını halka hizmet olarak yansıttıklarını anlatan Taşkın, öz kaynakların yanı sıra “kardeş belediye” olarak seçilen Gaziantep’in Şahinbey Belediyesinin yanı sıra İstanbul, Konya ve Sakarya Büyükşehir belediyelerinin de desteğiyle Siirtlileri hizmetle buluşturduklarını söyledi.

Siirt Belediyesinde yapılan ve yapılacak proje ve hizmet çalışmaları bir bir sıralayan Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, vatandaşın hizmetlerin en iyisini hak ettiğini, bu bilinçle çalışmalarını yürütmeye gayret ettiklerini belirtti.

Başkan Vekili Taşkın, “ Doğumdan ölüme kadar vatandaşlarımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Belediye bünyesinde yeni doğan çocuklara yeni doğan paketleri ulaştırıyoruz. Sağlık alanında danışmanlık yapıyor, Askere giden gençlere asker paketi hediye ediyor, kendilerine nakdi yardım yapıyoruz. Yeni evlenen çiftlere hediye paketi, Yaşlılara, bakıma muhtaçlara evde hizmet desteği sunuyoruz. Engelli vatandaşlara şarj istasyonu kurduk Vatandaşlarımız için yakınlarının vefat etmesi durumunda kefen, mezar kazma, cenaze nakil, imam görevlendirme çalışmalarına başladık, yürüyor.. Taziye evlerinde çay ve şeker ihtiyaçlarını karşılıyoruz” dedi.

Yeni yapılacak olan projeler hakkında da bilgiler veren belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, Siirt’in en büyük eksikliklerinden biri olan Hayvan Kesim merkezi ( Mezbaha) yapım çalışmalarının başlatıldığını belirtti. Yapımına başlanan Mezbaha projesinin 10 dönüm arazi üzerinde kurulacağını belirten Başkan Vekili Taşkın, “Günlük 400 küçükbaş, 100 büyükbaş hayvan kesim kapasitesine sahip olacak yeni mezbaha, Siirt ve çevresindeki hayvan üreticileri ile et işletmecilerinin ihtiyacını karşılayacak.  İçinde otomatik kesim sistemi ve soğuk hava depolarının da olacağı Yeni Modern Mezbaha Siirt’in en büyük sorununu ortadan kaldırmış olacak. Temel kazma işiyle başlayan proje 250 iş günde teslim edilecek” dedi.

Bayanlara özel Hanımlar Merkezi çalışmalarının da tamamlandığını ifade eden Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, “Hanımlara yönelik içinde yüzme havuzu, spor tesisi bulunan kültür merkezinin projesi hazırlandı ve ihale aşamasına geçildi. Yakın zamanda çalışmalar başlayacaktır. Başkan Vekili Taşkın, Yeni İtfaiye binasının yapım çalışmaları ve Kızlar tepesi Parkında değişim son sürat devam ediyor. Bu yıl içerisinde yeşil alanlarımızı çoğaltıyoruz. Siirt genelinde toplam 22 adet yeni park projesini hayata geçireceğiz. Ayrıca İlimizin ihtiyacını gidermek amaçlı 4 katlı otopark, düğün salonu, evlendirme dairesi ve restoran yapılması planlıyoruz. Şehir merkezinde ana anterlerde (Kurtalan Caddesi, İhsan Tan bulvarı, Yeni Hastane Caddesi Aydınlar Caddesi) dekoratif aydınlatma ile aydınlatılması çalışmalarına yakın zamanda başlayacağız” dedi.

 

Bir Yorum Yazın