Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

BEĞENDİK BELDE BELEDİYESİNCE BAKIM VE ONARIMDAN GEÇİRİLEN ÜÇ CAMİ İBADETE AÇILDI

BEĞENDİK BELDE BELEDİYESİNCE BAKIM VE ONARIMDAN GEÇİRİLEN ÜÇ CAMİ İBADETE AÇILDI

Beğendik Belde Belediyesi tarafından onarım ve tadilatları tamamlanan Kale Mahallesinde bir, Gazi Mahallesinde iki olmak üzere toplam üç Cami ibadete açıldı.

Haberin Tarihi: 31 Temmuz 2017

Camilerin açılış törenine Siirt Valisi Ali Fuat ATİK, Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, Pervari Kaymakamı ve Beğendik Belde Belediye Başkan Vekili Hakan Şeker, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Halidun Eren, İl Emniyet Müdürü Mustafa Tokyay ve Belde sakinleri katıldı.

Pervari Kaymakamı ve Beğendik Belde Belediye Başkanı Hakan Şeker yaptığı konuşmada; ”Kullanılmaz halde bulunan üç Caminin, Belediyemiz imkanları ile tadilat ve onarımları yapılarak, ibadete yeniden açılmasından dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi.

Şeker, “Camilerimizde, kullanılamaz halde bulunan Abdesthaneler, Duşluklar, lavabolar, Gasilhaneler ile yeni bir Şadırvan yeniden inşa edilerek, modern bir görünüm kazandırıldı.” dedi.

Tüm Camilerde elektrik ve su tesisatlarının yanı sıra 6 adet salon tipi klima ile her Cami için büyük boy avizeler ve güneş enerji panellerinin takıldığını kaydeden Belde Başkan Vekili Şeker, Camilere yeniden ses sistemlerinin alındığını ayrıca iki Camimizin bitişiğinde 110 metrekarelik 2 adet taziye evinin de tüm donanımları ile birlikte halkımızın hizmetine sunulduğunu kaydetti.

Vali Ali Fuat Atik ise üç Caminin yeniden ibadete açılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Camilerin toplumsal yaşamındaki önemine değinen Vali ATİK, Allah birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın. Allah kardeşliğimizi daim etsin. Cumanız mübarek olsun.” dedi.

Yapılan duanın ardından protokol üyeleri Camiyi gezerek inceledi.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın