Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

BEĞENDİK BELDESİNDE, RESİM SERGİSİ AÇILDI.

BEĞENDİK BELDESİNDE, RESİM SERGİSİ AÇILDI.

Kalkınma Bakanlığınca finanse edilen, Siirt Valiliği koordinesinde yürütülen, “Çocuk Yazarlar Yetişiyor” projesi kapsamında Beğendik Beldesinde Okuma kampanyası başlatılarak, ‘Resim Sergisi’ açıldı.

Haberin Tarihi: 13 Nisan 2018

Pervari Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kırsal Kalkınma Programı (Sodes) kapsamında yürütülen “Çocuk Yazarlar Yetişiyor” projesi kapsamında başlatılan ‘Okuma Kampanyası ve Resim Sergisi” açılışı yapıldı.

Beğendik beldesindeki Okulların katılımıyla gerçekleştirilen okuma kampanyası ve resim sergisinde öğrencilerin resim ve ahşap çalışmaları yer alıyor.

Beğendik ortaokulu bahçesinde yapılan resim sergisinin açılışına Pervari Kaymakamı ve Beğendik Belediye Başkanı Vekili Hakan Şeker, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıddık Çakan, kurum amirleri, öğrenciler, velileri ve öğretmenler katıldı.

Sergiyi gezen Belediye Başkan Vekili Hakan Şeker, öğrenciler ve öğretmenlerden eserlere ilişkin bilgi aldı. Kendilerini kutlayarak, bir süre sohbet etti.

Okuma kampanyasına katılan öğrencileri kutlayan Şeker, ‘Çocuk Yazarlar Yetişiyor’ temasıyla dezavantajlı okullarımızda uygulanan proje ile öğrencilerin kitapla, yazarlarla tanışmaları, kitap okuma alışkanlıklarının geliştirilmesi ve sanata ilgilerinin artırılmasını amaçladıklarını söyledi.

Başkan Vekili Şeker, Projeye Beğendik Belediyesi olarak, belde de yapılan her türlü sosyal, kültürel ve eğitim etkinliklerine destek vermeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Resim sergisin gezilmesinin ardından, en çok kitap okuyan öğrencilere çeşitli hediyelerin verilmesi ile etkinlik sona erdi.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın