BELEDİYE BAŞKANI BAĞIŞ ANILDI ANMA ETKİNLİKLERİNE OĞLU EGEMEN BAĞIŞTA KATILDI

BELEDİYE BAŞKANI BAĞIŞ ANILDI ANMA ETKİNLİKLERİNE OĞLU EGEMEN BAĞIŞTA KATILDI

Siirt eski Belediye Başkanlarından eğitimci rahmet Abdullah Bağış vefatının 30.cu yıl dönümünde törenlerle anıldı. Anma törenlerine oğlu eski milletvekili ve AB Bakanı ülkemizin Prag yeni büyükelçisi Egemen Bağışta katıldı.

Haberin Tarihi: 09 Ekim 2019

Dün akşam Siirt’e gelen Bağış Barden Otelde Vali Ali Fuat Atik ve İl Özel İdare Genel Sekreteri tarafından karşılandı.

Anma etkinliklerinin ilki bu gün Zeyve Mezarlığında gerçekleştirildi.1989 yılında aramızdan ayrılan Abdullah Bağışın mezarı başında İl Müftüsü Ahmet Altıok Fethullah Canpolat, Siirt Üniversite Rektörü Murat Erman, Sağlık Müdürü Erol Emre Ömür, AFAD Müdürü M.Cahit Akkoyun, Kültür Müdürü Remzi Uslu İş Adamı Beşir İlcin, İş Adamı Yusuf Erden Kurum Müdürleri ve imamlar vatandaşlar  tarafından Kuranı Kerim okundu, dualar yapıldı ve Bağış ailesine baş sağlığı dilendi.

İkinci tören Çarşı Hacı Abdulhakim Sancak Camisinde yapıldı,.Öğlen namazını müteakiben burada da bir mevlidi şerif okundu ve Kuranı Kerim tilavet edildi.

ŞEYH FARAÇ CAMİSİ TAMAMLANMAK ÜZERE BAĞIŞ CAMİ İNŞAATINI GEZDİ

Eski milletvekili ve AB Bakanı ülkemizin yeni Prag Büyükelçisi Egemen Bağış ve Vali Ali Fuat Atik yapımı devam eden Şeyh Faraç Camisini ziyaret ederek inşaat çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

Zeyve Mezarlığı karşısında olan Caminin inşaatına öncülük yapan iş adamı Beşir İlçin’den bilgi alan Bağış bu caminin önemli bir ihtiyacı karşılayacağını söyledi ve İlçin’i kutladı.

İş Adamı İlcin 2 bin kişinin aynı anda ibadet etmesine imkan verecek olan cami nin Ramazan ayına kadar tamamlanması planlanıyor.

Bir Yorum Yazın