Belediye Başkanı Taşkın, Belediyeyi Kurumsal Bir Yapıya Kavuşturmak İstiyoruz « Siirt'te Net

SON DAKİKA

Siirt’te bir genç intihar etti

SAĞLIK, SİİRT HABERLERİ

Belediye Başkanı Taşkın, Belediyeyi Kurumsal Bir Yapıya Kavuşturmak İstiyoruz

Bu haber 11 Ocak 2017 - 11:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Belediye Başkanı Taşkın, Bizim Kiminle Çalışacağımız Belli, Terör Örgütleriyle Bağlantısı Olanlarla Çalışmamız Mümkün Değildir.

Belediye Başkanı Taşkın, Bizim Kiminle Çalışacağımız Belli, Terör Örgütleriyle Bağlantısı Olanlarla Çalışmamız Mümkün Değildir.

17 Kasım 2016 gününde Siirt Belediyesine kayyum olarak atanan Vali Yardımcısı Ceyhun Dilşad Taşkın, düzenlediği ilk basıntoplantısında halkın desteğiyle halk için daha iyi çalışmalar yapmak istediklerini söyledi. Taşkın düzenlediği basın toplantısında yaptıkları ve yapmayı planladıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. T

aşkın’ın basın toplantısına kardeş belediye olarak seçilen Gaziantep Şahinbey Belediyesinden bir süre Siirt Belediyesine danışmanlık yapacak olan Belediye Başkan Yardımcısı başkanlığındaki 5 kişilik bir ekip ve Belediye Başkan Yardımcıları Gülal Aygün, Yener Tanık, Zekeriya Butur da katıldı.

Mangal Et lokantasında düzenlenen toplantıda konuşan Belediye Başkanı Taşkın, kapılarının herkese açık olduğunu, halkla hizmet etmeye çalıştıklarını ve bunun için halkın desteğine ihtiyaçları bulunduğunu belirtti. Şahinbey Belediyesi ile kardeş belediye olduklarını ve bu amaçla belediye başkanı yardımcısı başkanlığındaki bir ekibin bir süreliğine burada danışmanlık yapacağını belirten Taşkın, bu belediye ile birlikte yapılacak olan projelerin Şubat ayı içerisinde belirleneceğini söyledi.

15 Temmuz darbe gecesi yazılan kahramanlık destanı dahil olmak üzere vatandaşın her zaman devletinin yanında olduğunu belirten Taşkın, aynı desteğin göreve başladıkları günden bu yana kendilerine de verildiğini belirterek bunun için vatandaşlara teşekkür etti. Taşkın kurdukları watsapp hattına vatandaşların büyük bir ilgi gösterdiğini ve gördükleri aksaklıkları gönderdiklerini ifade ederek bu konuda da teşekkür etti.

Günün önemli bir bölümünü çalışarak ve planlama yaparak geçirdiklerini belirten Taşkın, bu nedenle kendilerini arayan vatandaşlara kimi zaman dönüş yapamadıklarını ancak en kısa zamanda dönüş yapmaya çalıştıklarını söyleyerek bu durumun da anlayışla karşılanması gerektiğini belirtti. Kamuoyunda belediye personeli ile ilgili olarak çeşitli dedikoduların dolaştığını belirten Taşkın, bunlara inanılmaması gerektiğine vurgu yaparak; “Bu konuda çeşitli dedikodular dolaşıyor. Listeler falan hazırlanmış değil. Bizim kiminle çalışacağımız belli. PKK, FETÖ, DAİŞ ve diğer terör örgütleriyle bağlantısı olanlarla çalışmamız mümkün değildir. KHK ile 39 personelimizin işine son verildi. Bunlardan 1’i başkan yardımcısı diğer 5’i müdür olmak üzere 6’sı yöneticiydi. Belediyeyi kurumsal bir yapıya kavuşturmak istiyoruz. Bu konuda yoğun bir çaba içerisindeyiz. Kişilere bağlı olmayan ve makine gibi çalışan bir belediye oluşturma çabası içerisindeyiz. İdeolojik belediyecilik yapamayız. Biz halka hizmet için halkla birlikte hizmet etmeye çalışacağız” dedi.

Pazarlar konusuna değinen Taşkın, eski hal binasının yeni bir proje uygulanıncaya kadar Vakıflar Genel Müdürlüğünden kiralanması için müracaat ettiklerini belirterek bu alanı betonlayarak bir bölümünü otopark diğer bölümünü de seyyar pazarcılara tahsis ederek kent içi trafiği rahatlatacaklarını söyledi.

Taşkın, biri Kooperatif Mahallesinde eski kültür çadırının bulunduğu yer olmak üzere iki pazar yeri daha belirleyeceklerini ve bu çalışmanın bitmesi ile birlikte kaldırım işgallerinin de önleneceğini ifade ederek yeni bir mezbahane yapımı için de ihaleye çıktıklarını söyledi.

Yeni ve her türlü donanımın bulunacağı mezbahanede günlük 300 küçükbaş ve 100 büyükbaş hayvan kesiminin yapılabileceğini belirten Taşkın, bu mezbahanenin Kasım ayına kadar tamamlanacağını söyledi. Kış aylarıyla ilgili bütün hazırlıkları tamamladıklarını belirten Taşkın, makine parkını güçlendirdiklerini ve bugüne kadar 30 ton tuzun kar ile mücadelede kullanıldığını belirtti.

Yer tespiti yanlış bir seçim olan yeni terminal binasının 2013 yılında tamamlandığını ancak bugüne kadar hizmete girmediğini belirten Taşkın, yeni terminal binasını hizmete soktuklarını ve en geç 15 Ocak tarihinden itibaren hangi saatte gelirlerse gelsinler bütün otobüslerin burayı kullanacaklarını söyledi.

Okul ve çeşitli kamu kurumlarından gelen isteklerin değerlendirildiğini de belirten Taşkın, buna örnek olarak eski Halk Eğitim Merkezi binasının bulunduğu yere bir okul yapımı kararı ile kent meydanına demokrasi meydanı adı verilmesi konusundaki kararları örnek olarak verdi. Vatandaşın kendilerine desteğini su tahsilatında da gördüklerini belirten Taşkın, “Son dönemde 2.728 liralık su tahsilatı yapıldı. Bu da vatandaşın belediye hizmetlerini sahiplendiği anlamına geliyor. Bunun yanı sıra özellikle yaz aylarında su sıkıntısı çekilmemesi için çeşitli önlemler aldık. Botan hattını da onararak gerektiğinde devreye sokacağız. Kaçak su kullanımı konusunda da bir ekip kuruyoruz. Bunun önüne geçmek istiyoruz. Özellikle bahçe ve hayvan sulamasında kaçak su kullanımını önleyeceğiz. Ayrıca şebeke kayıplarını da süratle gidermeye çalışıyoruz” dedi.

İmar ve bütçe durumuna da değinen Taşkın, “Belediye bütçesi bazı dedikodularda belirtildiği gibi değildir. 2015 yılında gelirlerimiz 81 milyon giderlerimiz 69 milyondu. Kamu kurumlarına 96 milyon esnaf ve vatandaşlara da 1.750 bin TL borcumuz var. İmar konusunda biraz sabır istiyoruz. Bugüne kadar ki imar planlarında bir bütünlük gözetilmemiş. Aynı hatalara düşmek istemiyoruz. Bu nedenle 20 kadar müracaatı bekletiyoruz ve bu konuda biraz sabır gösterilsin istiyoruz. Sosyal ve Kültürel belediyeciliğe ağırlık vereceklerini belirten Taşkın, Şırnak ve Suriye’den gelen insanlara yardım elini uzattıklarını söyledi. Otobüs işletmeciliğinden büyük zararlara uğradıklarını belirten Taşkın, bedava kartlar ve tasarrufla ilgili yeni önlemler alacaklarını ve 3 adet büyük otobüs alacaklarını söyledi.

Taşkın, eski mahallelerin kentsel dönüşüm kapsamında değerlendirilmesi için Valiliğin yaptığı girişimlere belediye olarak destek vereceklerini ve en kısa zamanda bir netice almaya çalışacaklarını belirtti. Taşkın, basın toplantısına katılan gazetecilerin çalışan gazeteciler günlerini kutladı ve basının çok önemli bir görev üstlendiğini de sözlerine ekleyerek günün anısına kendilerine kalem seti hediye etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.