Belediye Başkanı Taşkını Dinlerken

Belediyeye kayyum olarak atanan vali yardımcısı Ceyhun Dilşad Taşkın basınla bir araya geldi. On Ocak çalışan gazeteciler gününe denk getirilen bu toplantıda hem belediyenin yapmayı planladığı çalışmalar hakkında bilgi verildi ve hem de basın mensuplarının günleri kutlandı.   Sayın Taşkını bir gazeteci olarak Tillo Kaymakamı unvanıyla göreve başladığı ilk günden bu yana yakından tanırım. Kişiliğine...

Yazar: admin - Yazının Tarihi: 11 Ocak 2017

Belediyeye kayyum olarak atanan vali yardımcısı Ceyhun Dilşad Taşkın basınla bir araya geldi. On Ocak çalışan gazeteciler gününe denk getirilen bu toplantıda hem belediyenin yapmayı planladığı çalışmalar hakkında bilgi verildi ve hem de basın mensuplarının günleri kutlandı.

 

Sayın Taşkını bir gazeteci olarak Tillo Kaymakamı unvanıyla göreve başladığı ilk günden bu yana yakından tanırım. Kişiliğine iyi niyetine beyefendiliğine herkes gibi bende şahidim. Bu güne kadar kimseyi kırdığını duymadım. Bu yönüyle iyi bir seçim. Halkı ve personeli kucaklayabilecek yapıda bir insan. Ekibininde aynı şekilde iyi niyetli ve gayretli olduklarına inanıyorum.

 

Taşkın’ın basın toplantısında üzerinde önemle durduğu bir konu kardeş belediyecilik oldu. Gaziantep’in Şahinbey Belediyesi ile kardeş belediye ilan edilmişiz. Daha önce bu tür kardeş belediyecilik girişimlerimiz olmuş ve ne yalan söyleyelim umduğumuzu da bulamamıştık. Koca Ankara Büyükşehir Belediyesi ile yaptığımız kardeş belediyecilikte bir kızlar tepesi parkı düzenlemesini ve Güres Caddesinin araç trafiğine kapatılması projelerini kazandık. Bunların kalitesi ve doğru yapılıp yapılmadıklarını bir kenara bırakalım. Koca Ankara Büyükşehir Belediyesinin kardeş belediyeyi hizmeti bu kadarla mı sınırlı kalmalıydı? Yine dönemde bu belediyeden deneyimli bir kadronun geleceği söylendi. Ancak maalesef gelen olmadı.

 

Keçiören Belediyesi ile yaptığımız işbirliğinden ancak Kooperatif mahallesindeki parkı kazanabildik. Balıkesir Belediyesi ile yaptığımız kardeş belediyecilik projesinden ancak o kente bir gezi kazabildik. Bunun dışında kalıcı bir yararımız olmadı.

 

Bu çalışmalardan yeteri kadar yararlanmamızın nedeni neydi? Hata bizde miydi? İstemeyi mi bilemedik. Bunları bilemem. Zaten eskileri çok fazla kurcalamanın da bir anlam ve önemi de yoktur. Geleceğe bakmak gerekiyor.

 

Şimdi Şahinbey Belediyesi ile kardeş belediye olduk. Geçmişteki tecrübelerden de dersler alarak bu güçlü beleyenin imkân ve deneyiminden yararlanmalıyız. Hem maddi ve hem de deneyim açısından bu belediyenin bize verebileceği katkı çoktur. İşin doğrusu ilk olarak göstermelik birkaç makine veya araç gereç desteği yerine deneyimli bir ekibin gönderilmiş olması en azından ilk kardeşlik temellerinin iyi atıldığına bir işaret olarak görüyorum.

 

Bu vesile ile Sayın Taşkın ve ekibi Sayın Aygün, Sayın Tanık ve Sayın Butur ve ekibin diğer üyelerine başarılar diliyor ve dedikleri gibi halkın yanında olacakları her çalışmada yanlarında olacağımızı belirtiyorum.

 

Her şey daha güzel daha yaşanabilir bir Siirt için.

 

Bir Yorum Yazın