Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Belediye Şehir İçinde Bulunan Ahırları Mühürlüyor

Belediye Şehir İçinde Bulunan Ahırları Mühürlüyor

İnsan ve çevre sağlığını olumsuz yönde etkileyen, görüntü ve çevre kirliliği neden olan ahırlar,

Haberin Tarihi: 05 Ekim 2018

Siirt Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından mühürleniyor.Ahırda bulunan hayvanlar, Belediye Zabıta ekipleri çalışanları ve ahır sahiplerinin ortak çalışmasıyla tek tek tahliye edildiler.

Siirt Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, şehir içinde hayvan besleyen vatandaşlara geçtiğimiz haftalarda tebligat yapmıştı. Zabıta ekipleri yaptıkları tebligat sonrası hayvan ahırlarına operasyon düzenleyerek içinde ki at, eşek ve katırları tahliye etti ve mühürledi.

Zabıta Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; Kontroller sırasında, kendilerine verilen süre içerisinde ahır ve besi damlarını meskun mahal dışına çıkarmayan hayvan sahipleri hakkında tutanak düzenlenerek ahırlar boşaltılarak mühürleme işlemi gerçekleştiriyoruz. Şehir içerisinde hayvan beslemek ve otlatmak kanunen yasaktır ve Zabıta ekiplerimiz tarafından denetimler aralıksız sürdürülerek, halkın sağlığını tehlikeye düşürecek olumsuz davranışlara izin verilmeyecektir” ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan yapılan açıklamada, hayvansal atıkların çevre kirliliği ile birlikte insan sağlığını da olumsuz etkilediği belirtilerek, hayvan sahiplerinin bu konuda daha duyarlı olmaları ve kanunlarda belirtilen şartları yerine getirmeleri istendi.

Bir Yorum Yazın