Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Bir Telefonla Evde Bakım Hizmetleri

Bir Telefonla Evde Bakım Hizmetleri

Sosyal Belediyeciliğin en güzel örneklerini hayata geçiren ve Evde Bakım Hizmetleri ekibi oluşturan Siirt Belediyesi, ilde ki yaşlı ve yardıma muhtaç ailelere yardım eli uzatmaya devam ediyor.

Haberin Tarihi: 20 Ocak 2018

Geçtiğimiz ay çalışmalarına başlayan Evde Bakım Hizmeti Ekipleri, hastaların ilaçlarının kontrolünden sağlık taramalarına kadar bir dizi çalışma yürütüyor. Evde sağlık ve bakım hizmetleri kapsamında üç kişilik ekip ile günlük olarak yaşlı, hasta ya da bakıma muhtaç vatandaşları ziyaret edip hastaların tansiyon ölçümü, ilaçların kontrolü, tetkik sonuçlarının gözden geçirilmesi çalışmalarını yapıyor.

Yaklaşık 1 aydır faaliyete geçen ve Siirt Belediyesi ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün işbirliği ile gerçekleşen projede önceden tespiti yapılmış yaklaşık 70 hasta evlerinde ziyaret edilerek sağlık hizmetleri verildi. Ekiplerimiz, 0 484 223 22 60 numaralı belediye hattını arayarak evde sağlık hizmetleri talep eden vatandaşların ihbarlarını da değerlendiriyor.

Hastaları evlerinde ziyaret eden ekiplerimiz yaptıkları tetkiklerden sonra ihtiyaç duyulması halinde, tam donanımlı Ambulans ile hasta vatandaşları hastaneye sevk edilmesine de olanak sağlıyor.

Bir Yorum Yazın