Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Bölge Gazetecileri Urfa’da Kutlamaya Katıldı

Bölge Gazetecileri Urfa’da  Kutlamaya Katıldı

Bölge gazetecileri Urfa’da kutlamaya katıldı

Haberin Tarihi: 14 Ocak 2018

Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlediği gecede, kentteki ve bölgedeki basın mensuplarını bir araya getirdi.

Siirt Gazeteciler Derneği Başkanı Atilla Durak’ın da davetli olduğu programa Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı, İlçe Belediye Başkanları, Emniyet Müdürü, İl Müftüsü, Medya-İş Sendikası Genel Sekreteri Sezai Ballı, Medya-İş Kadın Komitesi Başkanı Dilek Atceken, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman’dan gazetecileri katıldı.

Programda sahne alan Hasan Ocakoğlu, stand up gösterisiyle gazetecileri güldürdü. Ardından basın çalışanları ile ilgili sinevizyon gösterisi izletildi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, programa telefonla bağlanarak gazetecilerin gününü kutladı.

Gecede konuşan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, “Bu sorunlu coğrafyada ayakta sağlam bir şekilde dimdik durabilen bu memlekete ihtiyaç var” dedi. Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Çelik ise Türkiye de mesleki çatı alanında en yüksek, en güçlü basın kuruluşuna sahip olduklarını belirterek basın mensuplarının gününü kutladı.

İDARECİLERE PLAKET VERİLDİ

Açılış konuşmalarının ardından protokole, televizyonlara ve gazetecilere gecenin anısına sahada çalışan gazeteciler tarafından plaket takdim edilirken, gece yerel sanatçı Zekeriya Ünlü’nün konseriyle son buldu.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın