Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

BÖLÜM VE ÖĞRENCİ SAYIMIZ ARTIYOR

BÖLÜM VE ÖĞRENCİ SAYIMIZ ARTIYOR

2018-2019 eğitim ve öğretim yılı için üniversitelerde tercih dönemi başlarken, üniversitemizde yeni bölümlerde açıldı.

Haberin Tarihi: 05 Ağustos 2018

Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman yeni eğitim ve öğretim yılında üniversite bünyesinde, 3’ ü lisans, 4’ ü ön lisans düzeyinde olmak üzere yeni 7 bölümün açılacağını söyledi.

Yeni eğitim ve öğretim yılında, 2010’ u lisans, 1800’ ü ön lisans düzeyinde olmak üzere 3810 kontenjan ayrıldığını belirten Prof.Dr.Erman” Yeni eğitim ve öğretim yılı ile ilgili hazırlıklarımız tamamlandı.Yeni eğitim ve öğretim yılında 3’ ü lisans, 4‘ü ön lisans olmak üzere 7 yeni bölüm daha bünyemizde eğitim ve öğretime başlayacak. Lisans düzeyinde eğitim verecek olan yeni bölümlerimiz Mühendislik Fakültesi bünyesinde inşaat mühendisliği, Ziraat Fakültesi bünyesinde peyzaj mimarlığı ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde tamamen İngilizce eğitim verecek ve hazırlık sınıfı da olan İngilizce iktisat bölümleridir.” Dedi.

Yeni açılan bölümlerin ülkenin ve bölgenin ihtiyacına cevap verecek bölümler olmasına dikkat ettiklerini belirten Prof.Dr.Erman “ Yine bu eğitim ve öğretim yılında ön lisans düzeyinde eğitim ve öğretime başlayacak olan bölümlerimizde ihtiyaç duyulan bölümler. Bunlardan ilk aşçılık bölümü. Bilindiği üzere Siirt’in çok zengin bir mutfağı bulunmaktadır. Başta Siirt yemekleri olmak üzere ülkemizin ve hatta dünyanın önemli mutfakları konusunda bu okulumuzda eğitim verilecek ve bilimsel esasları da göz önünde bulundurarak çalışan usta aşçılar yetiştirilecektir. SPA larla bağlantılı olan fizyoterapi bölümümüz, çağrı hizmetleri bölümü ile Kurtalan da açılacak olan sosyal hizmetler bölümümüz ile daha çok öğrenciye hizmet vereceğiz. Bu bölümlerimize toplam 3810 öğrenci kayıt yapabilecek.” Dedi.

Prof. Dr.Erman, kaliteli eğitimi ve sunulan olanaklarla Siirtin misafirperverliğini göz önünde bulundurarak, öğrencilerin Siirt Üniversitesini tercih etmeleri çağrısında bulundu. Tercih sürecinin 7- 14 Ağustos tarihleri arasında olduğunu hatırlatan Prof.Dr.Erman, üniversite bünyesindeki her bölümde tercih yapan en yüksek puana sahip üç öğrenciye Sancaklar Vakfı tarafından başarı bursu verileceğini sözlerine ekledi.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın