Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Bu camide Kur’an eğitimi ve spor iç içe

Bu camide Kur’an eğitimi ve spor iç içe

Türkiye’nin dört bir yanında çocuklar için yaz Kur’an kursu heyecanı başladı. Bu yıl dersler daha eğlenceli çünkü eğitimin yanında spor etkinlikleri de var. Bu kurslardan biri de Adana’nın Seyhan ilçesinde. Müftülüğe bağlı Karabucak Camii’nde 165 öğrenciye hem Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler hem de karate öğretiliyor. Yaz Kur’an kurslarına katılan öğrencileri ziyaret eden Seyhan Müftüsü...

Haberin Tarihi: 28 Haziran 2013

Türkiye’nin dört bir yanında çocuklar için yaz Kur’an kursu heyecanı başladı. Bu yıl dersler daha eğlenceli çünkü eğitimin yanında spor etkinlikleri de var. Bu kurslardan biri de Adana’nın Seyhan ilçesinde. Müftülüğe bağlı Karabucak Camii’nde 165 öğrenciye hem Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler hem de karate öğretiliyor.

Yaz Kur’an kurslarına katılan öğrencileri ziyaret eden Seyhan Müftüsü Halil Uzun, camilerin çocuklarla cıvıl cıvıl olduğunu söyledi.

Gençlere Kur’an eğitimini sevdirmek istediklerini belirten Uzun, “Bu amaçla çeşitli sosyal ve sportif faaliyeti hayata geçiriyoruz. Evlatlarımıza karate-do öğretiyoruz.

Geçen yıldan bu yana süren bu sporu ilerleten çocuklarımız yeni gelenlere gösteriler yapıyor. Öğrencilerimizi yüzme havuzları, masatenisi gibi aktivitelere de götürüyoruz. Başarılı olanları bilgisayar, bisiklet gibi hediyelerle ödüllendiriyoruz.” dedi.

Bir Yorum Yazın