CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI « Siirt'te Net

SON DAKİKA

CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI

Bu haber 02 Ekim 2020 - 8:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bizleri yaratan ve yaşatan verdiği rızklarla donatan Yüce rabbimize Hamdü senalar olsun.

Peygamberimiz aracılığıyla Kullarının uyması gereken emir ve buyruklarını içeren Yüce İslam dinini anlatma, Yüce Kitabımız Kuranı Kerimi öğretme ve toplumu İslam dininin inanç, ibadet ve ahlak konularında aydınlatma vazifesini en güzel şekilde yerine getiren,

Gözden ırak samimi hizmeti ile millet ve devlet arasında gönül köprüsü kuran,

İnsanlarımıza doğumundan ölümüne kadar şikâyet etmeden hizmet veren,

Görev yerlerinde yaşayan insanların her derdiyle kendi derdiymiş gibi ilgilenen,

Toplumun ihtiyaçlarının karşılanmasında önderliği ile sosyal hayata katkı sağlayan,

Mesai mefhumu gözetmeden 7/24 saat görev yapan, Din görevlilerimiz, Diyanet Çalışanları; Öncelikle Camiler ve Din Görevlileri Haftamız kutlu olsun.

Camilerde hizmet veren ve camilere anlam kazandıran Din Görevlileridir.

Unutulmamalıdır ki Camiler din görevlisiyle hayat bulur.Din Görevlisi ile cemaat bulur.Camilerin ziyneti ve süsü, çinileri, avizeleri, halıları, mermerleri değil, insanları hak hakikat yoluna davet eden Din gönüllüleri ve Din görevlileridir.

Din Görevlilerimizin misyonu,

toplumun birliği ve beraberliği için çaba göstermek, irşat dilini kullanarak bütünleştirici olan bu hizmeti her türlü olumsuzluğa rağmen seve seve yerine getirmektedir.

Diyanet Birlik Sen Sendikası olarak;

Camiler ve Din Görevlileri haftasında

Din Görevlilerinin çalışma şartları ortaya konmalı, değerlendirilmeli, tartışılmalı ve sorunlarına çözüm aranmalıdır.

Din görevlisinin daha verimli, daha huzurlu bir görev yapması için Başkanlığımız uygulamada sıkıntı çıkaran yönetmeliklerde Diyanet çalışanlarını rahatlatıcı bir düzenlemeye gitmelidir.

Diyanet idarecileri özellikle müftülerimiz ve Müftülüklerdeki idareci pozisyonunda bulunan amirlerimiz Caminin içinde avizeye çiniye verdiği önemi değeri Din görevlisine de vermelidir.

Başkanlığımız Din Görevlisinin moral ve motivasyonunu artırmaya psikolojisini bozan etkenlerin ortadan kaldırılmasına yönelik zaman kaybetmeden ciddi adımlar atmalıdır.

Din Görevlisine yapılan idari, siyasi ve sendikal baskılar son bulmalı görevlilerimizin her türlü iradesine saygı gösterilmesi bu  haftada mutlaka gündeme getirilmelidir.

Camiler para toplama merkezi olmaktan Din görevlileri de para toplama memuru olmaktan kurtarılmalıdır.

Din Görevlileri özellikle bayan Kuran Kursu hocaları Kurs hizmetleri

İçin  gerekli olan konularda

Muhtarlar ve camii dernek başkanlarına mecbur bırakılmamalı Hocalarımıza İdare sahip çıkmalı ve  korumalıdır.

En ücra köylerde görev yapan Din görevlisinin lojman problemi mutlaka çözülmelidir.

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde 4/B Sözleşmeli olarak istihdam edilen binlerce Sözleşmeli personelin mağduriyeti giderilmeli ve bu hocalarımız kadroya geçirilmelidir.

Geçici Görev yapan Kuran Kursu Hocalarımızın Sürekli ertelenen özlük ve mali hakları bir an önce düzeltilmelidir.

Bunun için Diyanet İşleri Başkanlığımızın her kademesinde görev yapan Aziz vatanımız güzel Türkiye’mizin en ücra köşelerinde kar kış demeden köy şehir demeden milletimize en zor şartlarda fedakarca din hizmeti sunan Milletimizin göz bebeği Din görevlilerine İmam Hatiplere Müezzin Kayyımlara Kur’an Kursu Öğreticilerine hatta verdiği emeğin karşılığını maddi ve manevi alamayan hakları gasp edilen emeklerine ve hizmetlerine saygı gösterilmeyen geçici Kuran Kursu Öğreticilerine, Vekil İmam Hatiplere vel hâsıl her kademesinde hizmet veren Diyanet çalışanlarının  verdiği emeğe saygı gösterilmesi ve maddi – manevi haklarının,ilgi ve itibarların verilmesi bir zarurettir.

 

Camiler ve Din Görevlileri haftasının Din görevlilerimizin ve Diyanet Çalışanlarının emeklerinin, hizmetlerinin, başarılarının, çektikleri sıkıntıların çokça konuşulduğu ve çözüm odaklı önerilerin ve tekliflerin bulunduğu bir hafta olması dileğimle Din görevlilerimize Kuran Kursu hocalarımıza ve Diyanet camiasına selam ve saygılar sunuyorum. 30.09.2020

m sabah güneş

diyanet birlik sen Siirt İl başkanı

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.