Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Camilerde Afrin Operasyonu İçin Fetih Suresi Okundu

Camilerde Afrin Operasyonu İçin Fetih Suresi Okundu

TSK’nın Afrin operasyonuna başlamasıyla birlikte harekat için camilerde sabah namazı Sonrasında Fetih Suresi okundu, okunan 3 hatimin duası yapıldı.

Haberin Tarihi: 22 Ocak 2018

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Suriye’nin Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek üzere başlatılan “Zeytin Dalı Harekatı”nın zaferle sonuçlanması için ülke genelindeki Olduğu gibi Siirt’teki camilerde ve Ensar Camiinde sabah namazında Mehmetçik’e dua edildi.

Sınır ötesi harekatın zaferle sonuçlanması için Ensar camiinde sabah namazından sonra Fetih Suresi okundu. Cemaat, okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından ve 3 hatimin duaların eşliğinde ellerini semaya açarak dualara amin dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın din görevlilerine gönderdiği mesajda, vatanı ve milletin huzurunu tehdit eden terör yapılanmalarına karşı kahraman güvenlik güçlerince başlatılan harekatın amacına ulaşması için namaz öncesi veya sonrasında Fetih Suresi’nin okunması, Türk ordusuna ve milletine dua edilmesi istenmişti

Siirt Müftüsü Faruk Arvas okunan Fetih Süresinin ardından Afrindeki Türk Askerine duasında “Şu anda Mehmetçiğimiz Suriye’de teröristlere karşı savaşıyor. Ordumuzu muzaffer eyle yarabbi diyerek dua etti.” dedi.

Müftü Arvas yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Burada hep birlikte dualar yapıldı, Fetih Suresi okundu, Üç Hatimin duaları yapıldı, ordumuz, devletimiz, milletimiz ve askerlerimiz için. Gazamız mübarek olsun. Rabbim ordumuzu, askerimizi muzaffer eylesin. Devletimizin, milletimizin bekasını, birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Mehmetçiğimize her daim duamız sonsuzdur. Millet olarak hep birlikte tek yürek, tek yumruk ve tek ses olduk. Bin yıldır bu coğrafyanın hamisi olan, İslam’ın bayraktarlığını yapan devletimizin, ordumuzun Rabbim yardımcısı olsun ve ilelebet ayaklarımızı bu topraklarda sabit kılsın” dedi.

Bir Yorum Yazın