CİZRELİ KARDEŞLERİMİZ YAPTIĞINIZ YAKIŞMADI

Spor Barış, Dostluk, kardeşlik, centilmenlik ve hoşgörüdür. İnsanın içinde var olan enerjiyi pozitif bir şekilde dışarıya aktarmasıdır. Bütün spor dalları bu yönleriyle güzeldirler. Dünya genelinde bu böyledir.

Yazar: Misbah Yılmaz - Yazının Tarihi: 21 Ekim 2019

Ancak zaman zaman üzülerek görüyoruz ki buna aykırı davranışlara da rastlıyoruz.Bunun son örneğini geçen hafta sonu Cizre de yaşadık. Aslında kardeş olan iki takımın Cizre Serhatspor ile Siirt İl Özel İdaresporun karşılaşmasında hiçte hoş olmayan manzaralar gördük.Ağza alınmayacak küfürler kötü tezahüratlar. Havada uçuşan pet şişeler.Sanki bir spor karşılaşması değil’de başka bir şeymiş gibi.

Ama burda bilmemiz gerekenler var. Siirt İl Özel İdaresporu destekleme amacıyla Siirt Valisi Ali Fuat Atik ve İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay kendilerine yönelik olarak yapılan çirkin tezahüratlara ve  edepsizliklere rağmen  hiç karşılık vermeden maçlarını izlediler. Siirt temsilcilerimize bizler de Siirt basını olarak çok teşekkür ediyoruz.

Cizre Kaymakamı ve Emniyet Amirleri personelleriyle hiç bir şekilde yardımcı olmadı hele bir şaban varki cizrenin kralı olarak görünüyordu, hiç kimseyi takmadan gerekli provokatörlüğü yapıyordu hiç bir polisin umurunda değil yazıklar olsun diyoruz.

Bunlar gerçekten üzücü.İnsan değil bir daha yaşamak, hatırlamak bile istemiyor.Ancak bu kötü tezahüratlara biz Siirtlilerin vereceği bir cevap ta vardır; o ligin ikinci devresinde rakip takım Siirt’e geldiğinde en güzel şekilde çiçeklerle karşılamak ve onlara sporun kardeşlik birlik ve beraberlik olduğunu hatırlatmaktır.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın