Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Çocuklarıyla Tekvando Kuşak Terfi Sınavına Hazırlanıyor

Çocuklarıyla Tekvando Kuşak Terfi Sınavına Hazırlanıyor

2 çocuk annesi, yapılacak kuşak terfi sınavına oğlunu motive etmek için birlikte hazırlanıyor, oğluyla tekvandoya öğreniyor

Haberin Tarihi: 18 Aralık 2017

Bir yıldır minik öğrencileri çalıştırdığını söyleyen Antrenör Katuk, “kendilerinin Milli sporcular yetiştirmek için mücadele ettiklerini, Ailelerin bir yıl  içerisinde çocuklarının nereden nereye geldiklerini gözlemleme fırsatı buluyorlar. Bir yıl gibi kısa süresinde minik Tekvandocularımızı belli bir seviyeye getirdik. İlerleyen tarihlerde Yapacağımız kuşak terfi sınavında başarılı olan sporcular bir üst kemere geçmeye hak kazanacaklar. Bu konuda İl halkının spora gereken önemi vermelerini istiyoruz. Tekvando kursu ile spor disiplini kazanmış, kendine güvenen yetenekli sporcular yetiştirmeyi hedefliyoruz’’ dedi.

Oğluyla beraber kuşak terfi sınavına katılacak olan anne Mukaddes Ünal; Çocuklarımla beraber spor 8 aydır tekvando yapıyoruz. Ve çok ilerlemeler kat ettik. Hem oğlum öğrenci hem kendim öğrenciyim. Bir üst kuşak almaya çalışıyoruz. Sağlık için spora devam diyorum. Spor yaparak çocuklarıma destek oluyorum. Tekvando kursunda onlarla beraber rakibim öğrenci ve anne olmanın gururunu taşıyorum. İyi ki spor yapıyorum” İfadelerini kullandı.

Mehmetçik ilköğretim okulun da öğretmen olan Yeşim Öztür, “Çocuklarım bir yıldır tekvando yapmaya devam ediyorlar. Çocuklarım sadece derste değil sosyal olarak ta tekvando da gelişmeleri için tekvando da çok büyük bir ilerleme kat ettiler. Hem sosyal olarak geliştiler. Hem hareketleri hem de kendilerini ifade etmeleri çok fazla ilerleme gördük. Ben tüm velilerime de tüm meslektaşlarıma da bu kursa gelmeleri konusunda teşvik ediyorum. Çocuklarını sadece derste değil Siirt gibi bir yerde bu imkanlardan yararlanmaları gerektiğini düşünüyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ederim”dedi.

Ferdi Taşyer, “3 çocuğum burada tekvando öğreniyor. Tekvandoya başlamadan önce çocuklarıyla bu kıyafetlerle görüyordum. Sanki onlara dövüşmeyi öğretiyor gibi geliyordu. Ama işin aslı hiç öyle değilmiş. Çocuklar hem burada spor yapıyor. Hem boy vakitlerini değerlendiriyor. Hem de bedeni yetenekleri gelişiyor. Tekvandonun derslere de faydası oldu”dedi.

Nazmiye Dede, “ Yağmurun velisiyim. Önümüzde kuşak sınavı var. Ve kızımın ne kadar yol kat ettiğini görmek için geldim. Umduğumdan daha iyi yol kat ettiğini gördüm. Durumdan çok memnunum. Kızımın sosyalleşme sorunu vardı. Buraya geldikten sonra  bu sorunu atlattık”dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın