Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Değişimin Diğer Adı Pervari

Değişimin Diğer Adı Pervari

Pervari İlçesinde alt yapı ve üst yapı çalışmasını tamamlayan Pervari Belediyesi ilçede park-peyzaj çalışmalarına başladı.

Haberin Tarihi: 09 Kasım 2017

Siirt’in Pervari ilçesinde Yaklaşık 40 yıldan sonra ilçede alt yapı çalışmasının yapıldığını ve ardından üst yapı çalışması yapıldığı belirten ilçe halkı, “İlçemiz gittikçe değişmeye başlıyor. Bu değişimden oldukça memnunuz” dediler.

İlçede kültürel faaliyetlerin pek olmadığını hatırlatan ilçe halkı; “İlçemizde pek fazla kültürel faaliyetlerimiz bulunmamaktadır. Ancak son dönemlerde Belediyemizin yaptığı gerek kültürel ve gerekse hizmetler bizleri son derece memnun etmektedir. Pervari halkı ilk defa böylesine bir hizmet görmektedir. En büyük sorunlarımızdan biri başta su ve alt yapı idi ancak bu sorunlar ortadan kalktı ve şuan su sıkıntısı çekmiyoruz. İlçede alt yapı olmadığı için kanalizasyon suları açıkta akıyordu ve bu gerek görünüm ve gerekse sağlık açısından büyük tehlike arz ediyordu. Şimdi bu sorun kalkmış durumda. Belediyemiz park ve bahçelere önem verdi ve mevcut yeşil alanlarımız modern bir alana dönüştürülüyor. İlçede bulunan birçok cadde ismi gibi yaşatılmaya başlandı. Mesela Çınar ağacı dediğimiz yer modern bir şekilde yenilendi ve bununa yanında kültür sokağı yapıldı bunlar bizleri son derece memnun ediyor” dediler.

SUNİ ŞELALE YAPILDI

Pervari ilçesine Güneydoğu Anadolu’nun bölgesinin en büyük suni şelalesinin yapıldığını belirten Pervarililer ilçe girişine yapılan modern bir suni şelalenin yapılması ilçenin çehresini değiştirdiğini açıkladılar. İlçede yapılan suni şelale ile ilgili bilgi veren Pervari Belediye Başkanı Tayyar Özcan, “İlçemizin alt, üst yapı ve su sorununu çözdük. Bu konuda vatandaşlarımız memnuniyetleri bizleri onurlandırıyor. Bizler ilçede daha önce yapılmayan hizmetleri yapmayı başardık ve yapmaya devam edeceğiz. İlçemiz için elimizdeki mevcut imkânları kullanıyor ve kullanacağız. Alt ve üst yapı çalışmasını tamamladıktan sonra ilçemizin ihtiyacı olan park ve bahçelere önem verdik. Bu anlamda çalışmalarımız aralıksız olarak devam etmektedir. Bunu yapar iken ilçemizi modern bir ilçeye dönüştürmek için bir dizi çalışmalar yaptık. İlçemiz özellikle akşam saatlerinde ışıl ışıl sokaklarımızı aydınlattık ve peyzaj düzenlemesine hız kazandırdık.

Şuan ise ilçe girişini tamamen değiştirdik ve girişe modern bir suni şelale yaptık. İlçemize gelen misafirlerimizi ilk olarak bu suni şelale karşılayacaktır. Bu şelaleyi Belediyemiz kendi imkânları doğrultusunda yaptı ve maliyeti 100 bin TL’ye mal oldu. Şelalenin yapımında kendi işçilerimiz büyük bir özveri ile çalıştı. Pervari’ye gelen misafirlerimiz burada hatıra fotoğrafı çektirerek Pervari anılarını ölümsüzleştiriyorlar ve buda bizleri mutlu ediyor. Bu anlamda Pervari Belediyesi olarak bizler çalışmalara devam edeceğiz ve durmadan yolumuza devam edeceğiz. ” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın