Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

DERNEK BAŞKANLARI VALİ ATİK’İ YUMURTA BAYRAMINA DAVET ETTİ

DERNEK BAŞKANLARI VALİ ATİK’İ YUMURTA BAYRAMINA DAVET ETTİ

Yalova Siirtliler Dernek Başkanı Vedat Babaoğlu, Bursa Dernek Başkanı Selim Demirel ve İstanbul Siirtliler Derneği Genel Sekreteri Gazanfer Koyuncu, Vali Ali Fuat Atik’i makamında ziyaret ettiler.

Haberin Tarihi: 17 Ağustos 2018

Samimi ve sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette konuşan Yalova Siirtliler Dernek Başkanı Vedat Babaoğlu, 2 Eylül Pazar günü Yalova ilinde gerçekleştirilecek olan ‘Geleneksel 3. Yumarta Bayrımı’(Şıhr’ıl Bayf) festivaline Vali Atik’i davet etti.

Festival hakkında bilgi veren Babaoğlu, “Geleneksel hale getirilen Festivalin Yalova, İstanbul, Ankara, Kocaeli, Bursa, İzmir ve Antalya Siirtliler Dernekleri olarak düzenleneceğini ifade ederek, tüm Siirtli vatandaşları festivale davet ediyorum.” dedi.

Festivallerin birlik ve bütünlüğümüzü, kardeşliğimizi daha da güçlendireceğini belirten Babaoğlu, amacımız, “Kadim Siirt kültürünü yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmaktır.” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Atik, Siirt’in birçok medeniyete ev sahipliği yaptığını, barışın ve kardeşliğin merkezi olduğunu belitti.

Siirt’in zengin kültürel değerlerinin tanıtılması gerektiğine işaret eden Vali Atik, Sider tarafından düzenlenecek olan geleneksel Yumarta Bayramı etkinliklerinin hayırlı olmasını diledi.

Vali Atik, düzenlenecek etkinliklerde Siirtli hemşerilerimizle inşallah bir araya geleceklerini sözlerine ekledi.

 

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

  • Hüseyin
    19 Ağustos 2018 15:41 Kullanıcı Profili

    Sayın Editör benim bildiğim ve duyduğum Şihrilbayf mayıs ayında kutlanıyor nereden çıktı eylülün 2 sinde yumurta bayramı kutlamak gelenek bu değil bir şey yapılırsa doğrus yapılmalı göstermelik ve reklamasyon yapılmamalı derim selamlar

  • Cevdet
    26 Ağustos 2018 15:48 Kullanıcı Profili

    Sitenin Sayın yönetici si çocukken şihirlbayf etkinliklerini genelde Zevye mezarlığında büyüklerin yumurta tokuştırmalarını izlerdik bu hangi tarihte olurdu hatırladığım kadarıyla mayıs ayında yapılırdı araştırdığımızdada mayıs ayı karşımıza çıkıyor bu derneklerin neden eylül ayını seçtiklerini anlayan varsa anlatsın bence bir gelenek yaşatılma amaçlı bir etkinlikle hatırlatılacaksa bu aslına uygun yapılmalıki anlamlı olsun böyle zamansız etknlik bu arkadaşların ya bilmediğini yada maksat dostlar alışverişte görsün amacı taşır diye düşünülür ki buda böyle düşünülür esat tarih mayıs ayının ikinci ortası olmalıydı bu etkinlik yaşlılar öyle anlatıyor

Bir Yorum Yazın