Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

DİJİTAL HASTANE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

DİJİTAL HASTANE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Sağlık Bakanlığının uygulamaya koyduğu dijital hastane projesi değerlendirme bölge toplantısı yapıldı. Toplantı da dijital hastane projesi hakkında bilgi verildi ve bu proje kapsamında yer alan Kurtalan Devlet Hastanesindeki uygulamalar ele alındı.

Haberin Tarihi: 28 Temmuz 2017

Barden Otelde yapılan değerlendirme toplantısına Ankara’dan gelen Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurum Başkan Yardımcısı Doç. Dr. İsmail Yılmaz ile Modipol Hastanesinden Doç. Dr İlker Köse ile Siirt, Diyarbakır, Batman, Muş, Van ve Hakkari İllerindeki sağlık kurumları yöneticileri katıldı.

Hastanelerde kağıt, ilaç israflarını önlemeye ve tedavide yapılabilecek yanlışlıkları minimum düzeye indirmeyi amaçlayan Proje hakkında bilgi veren Doç.Dr. Yılmaz, bu projenin hükümetin uygulamaya koyduğu 6 aylık eylem planına dahil edildiğini ve son olarak Yalova Devlet Hastanesinin de bu sisteme geçtiğini belirtti. Kurtalan Devlet Hastanesinin bu proje kapsamında başarılı çalışmalar yaptığını belirten Doç. Dr.Yılmaz kamu hastaneleri birliğini ve hastane yöneticilerini kutladı.

Modipol Hastanesinden Doç.Dr.İlker Kösede konuşmasında bu projenin dünya çapında sağlık alanında çalışmalar yapan Hemse adlı bir derneğin ürünü olduğunu ve dünyanın ileri ülkelerindeki hastanelerinde uygulandığını belirterek uygulamaları hakkında detaylı bilgi verdi ve katılımcıların sorularını yanıtladı.

Toplantıda yaklaşık iki yılı aşkın bir süreden beri bu proje kapsamında çalışmalarını yürüten Kurtalan Devlet Hastanesinin sunumu izlendi.

Toplantı değerlendirme konuşmaları ve hediye takdimi ile sona erdi.

Bir Yorum Yazın