Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Dişi Boksörler Türkiye Şampiyonası’na Hazırlanıyor

Dişi Boksörler Türkiye Şampiyonası’na Hazırlanıyor

Siirtli dişi boksörler Nevşehir’de yapılacak olan Yıldız Bayanlar Türkiye Boks Şampiyonası’na iddialı hazırlanıyor.

Haberin Tarihi: 03 Ocak 2018

düzenlenecek olan Türkiye yıldız bayanlar boks şampiyonasına ilimizden 9 sporcu katılacak.

Türkiye şampiyonasına iddialı hazırlandıklarını söyleyen yardımcı antrenör İsmail Akyürek, “Bayan sporcularımız Nevşehir’de yapılacak olan yıldızlar boks şampiyonasına çok iyi hazırlandı. Şampiyonaya kısa bir süre kalması nedeniyle çalışmalarımızı sıklaştırdık. Hedefimiz Kızlarımızın Türkiye şampiyonu olmalarıdır. Amacımız kızlarımızın müsabakalardan şampiyon gelerek ilimizi en iyi şekilde temsil etmeleridir. Bayan boksörlerimizin yapılacak olan şampiyonadan iyi dereceler alıp ilimizi en güzel şekilde temsil etmeleridir” dedi.

Boksu gençlere sevdirmek ve gençlerin boş vakitlerini sporla geçirmeleri sağlama düşüncesi içinde olduklarını dile getiren Akyürek, Siirt’in boks tarihinde çok önemli dereceleri bulunduğunu, Siirt’in birçok Türkiye derecesinin yanında uluslararası başarıları bulunduğunu söyledi.

Akyürek, “İlimizde genç yetenekleri yetiştirerek milli takıma kazandırdık” dedi

Sporcu Perihan Sabun, “6 aydan beri boks yapmaktayım. Nevşehir’de yapılacak olan yıldız bayanlar Türkiye boks şampiyonasına hazırlanıyorum. Hedefim Türkiye şampiyonu gelerek ilimizi en iyi şekilde temsil etmeyi hedefliyorum” ifade etti.

Esma Özdemir (14) ise küçüklükten beri hayalini kurduğu bokta Avrupa ve dünya şampiyonlukları dereceleri alarak Türk bayrağını göndere çekmeyi hedeflediğini söyledi.

Özdemir, “Şuan ki hedefim Türkiye Şampiyonu olmak. Bu hedefimi başarırsam bir hayalime daha kavuşmuş olacağım. İnşallah bu hayalime kavuşurum” dedi.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • arabo
    4 Ocak 2018 07:01 Kullanıcı Profili

    Sayın editör konu ile ilgili yazdığınız yazıyı tekrar gözden geçirirseniz lütfen. Esma özdemir devamını dikkatli okumanızı tavsiye ederim

Bir Yorum Yazın