DİYARBAKIR ANNELERİNE DESTEK VERDİLER

DİYARBAKIR ANNELERİNE DESTEK VERDİLER

İstanbul’da faaliyet gösteren Siirt Dernekleri Federasyonundan bir heyet Diyarbakır’a gelerek burada çocuklarının kendilerine teslim edilmesini sağlamak amacıyla HDP önünde oturma eylemini sürdüren annelere destek verdiler.

Haberin Tarihi: 19 Ekim 2019

Federasyon Başkanı Metin Canpolat Başkanlığındaki heyet HDP il binası önüne giderek burada oturma eylemini sürdüren annelerle görüştüler ve her zaman yanlarında olacaklarını belirttiler.

Heyet adına açıklamalarda bulunan federasyon başkanı Metin Canpolat, Allahın izniyle terörün üstesinden gelineceğini belirtti. Hepimizin kardeş olduğuna vurgu yapan Canpolat” İnşallah burayı da ülkemiz sınırlarını da onlardan temizleyeceğiz. Hepimiz kardeşiz. Buraya, annelere desteklerimizi iletmek için geldik. Hepimizin çocuğu var. İnşallah onlardan bu annelerin çocuklarını alacağız. Biz ‘Artık yeter’ diyoruz. Devletimiz PKK’yı, YPG’yi, hepsini temizlesin. Bu anne-babalar ne zamana kadar gözyaşı dökecek? Bu operasyonu destekliyoruz, devletimizin yanındayız. İnşallah terör örgütünün kökü kazınacak.” Dedi.

Barış Pınarı Harekatına da değinen Canpolat şöyle dedi “Bütün dünya bilsin ki devletimizin karşısında bir terör örgütü var. Sonuna kadar devletimizin ve Mehmetçiğimizin yanındayız.”

Canpolat ve heyet üyeleri daha sonra Suriyede Barış Harekatına katılan Mehmetçikleri asker selamı ile selamladılar.

Heyet bazı temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Siirt’e geçti.

Metin CANPOLAT başkanlığındaki heyette Kemal ÇIĞIR ,Yunus GÜLMEK , Süreyya GÜLTEKİN, Orhan GÜLTEKİN, Zekeriya ÇIĞIR, Figen ÇATRAŞ,Orhan ÇIĞIR, Rıdvan GÜLMEK, Mehmet SALİHOĞLU, Ender EBER,Cesur Devrim ALTINOK ve Murat UYGUR yer alıyor.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın