ENGELLİ YÜZÜCÜLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA HAZIRLANIYOR

ENGELLİ YÜZÜCÜLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA HAZIRLANIYOR

Siirt Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bedensel ve işitme engellilere yönelik yüzme kursuna katılan sporcular, haftanın 5 günü antrenman yaparak Türkiye şampiyonasına hazırlanıyor.

Haberin Tarihi: 10 Ağustos 2019

Önümüzdeki aylarda yapılacak olan bedensel ve işitme engelliler Türkiye Şampiyonası ve milli takım seçmelerine çok iyi hazırlandıklarını belirten bedensel ve İşitme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Halil Taş, şampiyonaya şimdiden hazırlandıklarını emeklerinin karşılığını yapacakları başarılarla elde edeceklerini söyledi.

Taş, “Bedensel ve İşitme Engelliler Spor Kulübü Başkanı aynı zamanda bu kulüpte de yüzme antrenörlüğü yapmaktayım. Daha önce ki Türkiye şampiyonasında düştüğümüz hataya düşmek istemiyoruz. Şimdiden olabilecek Türkiye şampiyonasına en iddialı bir şekilde hazırlanmaktayız. Buradan türkiye şampiyonasına katılıp Türkiye’yi Uluslar arenada temsil etmek ve ay yıldızlı bayrağımızı göndere çekmek istiyoruz. Bunu yapacak güçteyiz Allah’ın izni ile başaracağız” dedi.

“BAYRAĞIMIZI GÖNDERE ÇEKİP DALGALANDIRMAK İSTİYORUZ”

Hedefinin Türkiye şampiyona olmayı planladığını belirten Şan Erten adlı sporcu, hocalarının verdiği bilgileri hem pratik hem de teorik olarak uygulayarak şampiyonaya hazırlandıklarını belirtti.

Erten, “Önümüzdeki aylarda yapılacak Türkiye şampiyonasına hazırlanıyoruz. Hocamızla birlikte çok sıkı bir tempoyla çalışmaktayız. Her gün buraya gelip önümüzdeki aylarda yapılacak olan Türkiye şampiyonasına şimdiden hazırlanmaktayız” diye konuştu.

Bekir Özdeniz adlı sporcu ise, “Burada belirli günlerde antrenmanlarımızı yapıyoruz. İnşallah bu sefer ki hedefimiz yapılacak Türkiye şampiyonasında takım halinde birinciliğe yerleşip milli takıma girmek ve uluslararası mücadelede Türk bayrağımızı göndere çekmektir” dedi.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın