EŞ BAŞKANLAR PARKE TAŞI DÖŞEDİ

EŞ BAŞKANLAR PARKE TAŞI DÖŞEDİ

Siirt Belediyesi Eş Başkanları Berivan Helen Işık ve Peymandara Turhan, Afetevler Mahallesinde başlayan çalışmaları yerinde inceleyerek işçilerle birlikte kilit parke taşı döşediler.

Haberin Tarihi: 19 Temmuz 2019

Kent merkezi ve kentin gelişim gösteren bölgelerinde çalışmaları planlayan, ihalelerinin bir kısmını sonuçlandıran Siirt Belediyesi, yol yapım çalışmalarının sezonunu açtı.

Siirt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yol yapım çalışmaları kapsamında 30 bin ton asfalt (20 km) ve 80 bin metrekare asfalt ihalesine çıkarak yol yapım çalışmalarına başladı. Fen İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre 2019 yılı içerisinde yapılan ihale neticesinde 30 bin ton asfalt (20 km) yolun yapım çalışmasına başlanacağı, 250 metre istinat duvarı yapımı, 4 adet kavşak düzenlemesi ve 80 bin metrekare kilit parke çalışmalarının başlayacağı belirtildi.

Belediye Eş Başkanları Berivan Helen Işık ve Peymandara Turhan çalışmaları yerinde inceledi, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldılar. Eş Başkanlar Işık ve Turhan ellerine işçi eldiveni takıp kilit taşı döşeyen işçilerle birlikte yapılan çalışmalara katılıp kilit taşı döşediler.

Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Eş Başkanlar; “Afetevler mahallemizde kilit parke taşı döşeme çalışmalarımızı başlattık. İl genelinde Siirt Belediyemizce birlikte hummalı bir yol çalışması
gerçekleştiriyoruz. Siirt’imiz için en iyisini yapmaya gayret ediyoruz. İl genelinde yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarının devam edeceği, vatandaşlarımızın ihtiyacını karşılamak için,

aciliyeti dikkate alınarak sırayla Siirtimizde ki bozuk sokaklarımızı, caddelerimizi elden geçiriyoruz. Belirli bir plan dahilinde yenilemelerimizi, yeni yol çalışmalarımızı ve tadilatlarımızı yapacağız” dediler.

Bir Yorum Yazın