FİYAT ARTIYOR VATANDAŞ KİRALIK ALTIN ARIYOR

FİYAT ARTIYOR VATANDAŞ KİRALIK ALTIN ARIYOR

Altın ve döviz fiyatlarındaki artışlar devam ediyor.Düğün mevsimine denk gelen bu artışlar kuyumcu esnafını ve vatandaşları zora soktu. Bu nedenle vatandaşlar altın alım ve satımına gitmiyor. Bunun yerine kiralık altın arayışına giriyor.

Haberin Tarihi: 09 Ağustos 2018

Kuyumcu Nihat Kuyumcu,  vatandaş ve esnafın alım ve satım yapmakta zorlandıklarını, sattıkları fiyatlardan yeni mal alamadıklarını  belirtti. Kuyumcu aynı şekilde vatandaşında alım satım yapmaktan kaçındığını ve bunun yerine kiralık altın arayışına girdiğini söyledi.

Kuyumcu “Dış güçlerin oyunu devam ediyor. Ama ülke olarak bu oyunu bozacağız. Başkanımız Recep Tayyip Erdoğanın önderliğinden bu ve bize oynanmak isteyen bütün oyunlara karşı dimdik duracak ve bu oyunları yok edeceğiz, Fakat şu anda biz ve vatandaş ne yapacağımızı bilemiyoruz. İhtiyacı olanda, elinde altını bulunanda bu dönemde alım satım yapmaktan kaçınıyor. Bir çok esnafımızda bu günlerde iş yerlerini kapatıyor. Mal satıyor yerine alım yapamıyor. Bu nedenle vatandaş başka arayışlar içerisine girdi. Gelip bizden kiralık altın istiyorlar. Tabii ki bunu yapamıyoruz.” Dedi.

Suudi Arabistan Riyalinin dolar karşısında sabit olduğunu örnek olarak veren Kuyumcu sabit kur sistemine geçilmesinin yararlı olacağını söyledi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın