Geçici Özel Güvenlik Bölgeleri 15 Gün Süreyle Uzatıldı « Siirt'te Net

SON DAKİKA

Siirt’te yolcu otobüsleri denetlendi

Emniyet Müdürlüğü, SİİRT HABERLERİ

Geçici Özel Güvenlik Bölgeleri 15 Gün Süreyle Uzatıldı

Bu haber 31 Ocak 2020 - 10:39 'de eklendi ve 44 views kez görüntülendi.

Siirt İli Eruh-Pervari İlçeleri Çizmeli Akmeşe Bölgesi”, Siirt İli Pervari İlçesi Yazlıca (Herekol) Bölgesi, Siirt İli Eruh-Pervari İlçeleri Çaçi Dağı Bölgesi, Siirt İli Pervari İlçesi Sağlık Dağı Bölgesi, Siirt İli Pervari İlçesi Kör Kandil Dağı Bölgesi, Siirt İli Baykan İlçesi Kalemis Bölgesi, Siirt İli Eruh İlçesi Narlıdere Bölgesi, Siirt İli Eruh İlçesi Yassıdağ (Ciraf) bölgelerinde ilan edilen Geçici Özel Güvenlik Bölgeleri, 15 gün süreyle uzatıldı.

Siirt İli Eruh-Pervari İlçeleri Çizmeli Akmeşe Bölgesi”, Siirt İli Pervari İlçesi Yazlıca (Herekol) Bölgesi, Siirt İli Eruh-Pervari İlçeleri Çaçi Dağı Bölgesi, Siirt İli Pervari İlçesi Sağlık Dağı Bölgesi, Siirt İli Pervari İlçesi Kör Kandil Dağı Bölgesi, Siirt İli Baykan İlçesi Kalemis Bölgesi, Siirt İli Eruh İlçesi Narlıdere Bölgesi, Siirt İli Eruh İlçesi Yassıdağ (Ciraf) bölgelerinde ilan edilen Geçici Özel Güvenlik Bölgeleri, 15 gün süreyle uzatıldı. Siirt Valiliğinden yapılan açıklamada,Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek amacıyla ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbir alınmaktadır. Siirt İli Eruh-Pervari İlçeleri Çizmeli Akmeşe Bölgesi”, Siirt İli Pervari İlçesi Yazlıca (Herekol) Bölgesi, Siirt İli Eruh-Pervari İlçeleri Çaçi Dağı Bölgesi, Siirt İli Pervari İlçesi Sağlık Dağı Bölgesi, Siirt İli Pervari İlçesi Kör Kandil Dağı Bölgesi, Siirt İli Baykan İlçesi Kalemis Bölgesi, Siirt İli Eruh İlçesi Narlıdere Bölgesi, Siirt İli Eruh İlçesi Yassıdağ (Ciraf) Bölgeleri;  milli güvenlik ve Kamu esenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ve başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla; 5542 İl İdaresi Kanunun 11. Maddesi ile 2565 Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunun 32/A maddesine istinaden; bahse konu bölgelere gidebileceği değerlendirilen vatandaşların mezkûr bölgelerdeki yasadışı unsurlardan ve bunlara yönelik alınacak tedbirlerden zarar görmemeleri açısından; (15) gün süreyle, 31 Ocak 2020 (Dahil) – 14 Şubat 2020 (Dahil) tarihleri arasında “Geçici Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edilmiştir. Vatandaşlarımızın, can ve mal güvenliği açısından bu alanlara girmesi yasaklanmıştır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.