Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Gündüzleri Oruç, Geceleri Antrenman

Gündüzleri Oruç, Geceleri Antrenman

Türkiye şampiyonasına hazırlanan tekvandocular sıcak olduğundan antrenmanı akşam sürdürüyor.

Haberin Tarihi: 13 Haziran 2018

Siirt’te Ramazan Ayı dolayısıyla gündüz çalışamayan tekvandocular iftardan sonra antrenman yaparak Türkiye şampiyonasına hazırlanıyor.

Tekvandocular Ramazan Ayı’nda oruç ve sıcak havadan ötürü gündüzleri antrenman yapamadıklarından haftada yedi gün 2 saat çalışmalarını sürdürüyor.  Tekvando antrenörü Türkiye şampiyonasına hazırlandığını dile getiren Mesut Eryeşil, “Antrenmanlarımızı gündüzleri sıcak olduğundan ve  sporcular oruç tuttuğu için iftardan sonra çalışmalarımıza devam ediyoruz. Her sporcumuzun bir hayali ve bir hedefi var. O hedefe ulaşmaları için çalışmaları gerekir. Bizlerde antrenmanlarımızı eksiksiz yapıyoruz” diye konuştu.

Dünya Şampiyonasına hazırlanan Hayrunisa İzmir adlı tekvandocu, “Hedefim Avrupa şampiyonu olup bayrağımızı göndere çekmek istediğini dile getirdi. İzmir, “ Daha önceden yapılan Balkan şampiyonasında Balkan 2’incisi oldum. Hedefim Avrupa şampiyonu olmak. İnşallah Avrupa şampiyonu olurum ve bunun için idmanlarımızı devam ettiriyoruz. Ramazan olduğu için gündüz idmanlarımızı yapamıyoruz. Ve gece yapmaktayız. Daha serin olduğu için bu yüzden çok çalışmaktayız inşallah Avrupa şampiyonu olurum” dedi.

İzmir, “Akşamları hem serin olduğundan dolayı ablalarımız ve abilerimiz daha iyi yapıyorlar. Onlar maça gidecekler maça az kaldı. Hem daha iyi yapıyorlar. İdmanlarını her geçen gün geliştirdiklerinden dolayı iyiler” diye konuştu.

Serkan Şen, “Geceleri daha serin olduğu için antrenman yapıyoruz. İllerde hedefim Türkiye şampiyonu olmak ve Avrupa şampiyonu olup bayrağımızı göndere çıkarmak ve en güzel şekilde ülkemizi temsil etmek istiyorum” dedi.

Bir Yorum Yazın