Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

“Hayır Çarşısı” Yardım Eli Olmaya Devam Ediyor

“Hayır Çarşısı” Yardım Eli Olmaya Devam Ediyor

İhtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına Siirt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösteren “HAYIR ÇARŞISI” ulaştırdığı yardımlar ile yardım eli olmaya devam ediyor.

Haberin Tarihi: 22 Aralık 2017

Siirt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösteren “HAYIR ÇARŞISI” yapılan yardımlar kapsamında; toplam 13 bin vatandaşa giyim yardımında bulundu. “Veren el Alan Elden Üstündür” sloganıyla başlatılan proje ile vatandaşlar arasında birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularıyla köprüler kuran Hayır Çarşısı’nda, bay-bayan ve çocuk giyimi yer alıyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personelimiz tarafından önceden tespiti yapılmış maddi durumu iyi olmayan aileler Hayır Çarşısına gelerek, kendilerine uygun kıyafetleri seçip ihtiyaçlarını Hayır Çarşısından gideriyorlar.

Siirt Belediyesi Kültür ve sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Hafta sonları hariç beş gün açık olan Hayır Çarşında 7’den 77’ye her yaştan vatandaş bedenine uyan kıyafeti alarak Çarşı’dan ayrılıyor. Çarşıya gelen aileler, kendilerine verilen bütçe ile ihtiyaçlarını diledikleri yapıp istedikleri ürünleri seçip alıyorlar. Yaklaşık 6 aydır kurulan Hayır Çarşısından bugüne kadar 13 bin ihtiyaç sahibi vatandaşımıza ulaşarak, 650 bin parçadan oluşan giyecek, ayakkabı ve eşya yardımında bulunuldu. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü yardımların aralıksız devam edeceğini belirtti.

Hayır çarşısından istedikleri kıyafetleri alan vatandaşlar Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın ve Siirt Belediyesine yardımlarından dolayı teşekkür ettiler.

 

Bir Yorum Yazın