Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

HDP, SİİRT OLAĞAN 2. KONGRESİNİ YAPTI

HDP, SİİRT OLAĞAN 2. KONGRESİNİ YAPTI

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Olağan 2. İl Kongresi Parti Sözcüsü ve Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, Siirt Milletvekili Prof. Dr. Kadri Yıldırım, Milletvekilliği düşürülen Siirt eski Milletvekili Besime Konca ve partililerin katılımıyla Fatih Düğün Salonunda gerçekleştirildi.

Haberin Tarihi: 26 Kasım 2017

Yapılan konuşmaların ardından gerçekleştirilen kongrenin sonucunda HDP Siirt İl Başkanlığına Sıddık Taş seçilirken, partinin asil üyeliklerine Necibe İlhan, Ayşe Ekinci, Hayrettin Şen, Mehmet Sedik Evin, Zeki Çelepkolu, Lokman Yıldız, Ömer İnan, Kamuran Kalkan, Hacı Aydan, Yusuf Kaplan ve Kerem Keşli, yedek üyeliklere ise Mehmet Kaysı, Meliha Örenç, Nedim Deli, Feyzi Cengiz, Hamit Enüştekin, İbrahim Kılıçarslan ve Felek Pekek seçildi.

Partinin Disiplin Kurulu asil üyeliklerine Memet Beşir Taylan, Emine Aşkara ve Nusrettin Demir getirilirken, yedek üyeliklere ise Resul Arslan ve Süleyman Baba getirildi. Üst Kurul Delege Listesi ise Abdullah Çetin, Necibe İlhan, Sıdık Taş, Aslihan Çaprak, Gürü Toprak, Emine Şen, Cengiz Bingöl ve Necati Erdem’den oluşturuldu.

 

Bir Yorum Yazın