Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

HEMŞERİLERİMİZ SANCAK VE BAĞIŞ SİİRT’TE

HEMŞERİLERİMİZ SANCAK VE BAĞIŞ SİİRT’TE

AK Parti ilçe kongreleri merkez ilçe kongresinin gerçekleştirilmesi ile tamamlandı. AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu üyesi iş adamı hemşerimiz Ethem Sancak, bütün ilçe kongrelerine, ilk AB Bakanı hemşerimiz Egemen Bağışta, Kurtalan ve Merkez ilçe kongrelerine katılarak Siirtli hemşerileri ile hasret giderdiler ve yaptıkları konuşmalarla çeşitli mesajlar verdiler.

Haberin Tarihi: 21 Ocak 2018

Kurtalan kongresinde yaptığı konuşmada Kurtalanın tarihçesine değinen ve Kurtalanlıların özellikle Kurtuluş Savaşındaki rolünü anlatan Sancak, 2019 yılında yapılacak olan seçimlerin ülkemiz için hayati bir önem taşıdığını belirterek, 2019 yılı seçimleri için herkesin bütün gücüyle çalışmasını istedi.

Sancak merkez ilçe kongresinde yaptığı konuşmada da Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın her fırsatta ülkemizin  2. ci bir Kurtuluş Savaşından geçtiği yönündeki söylemini hatırlattı. Ülkemizin son yıllarda geçirdiği gezi olayları 15 Temmuz hain fetö girişimi ve benzeri tehlikeleri anlatarak, bunları mgilletimizin sağduyu ve iman gücü ile atlattığımızı ancak, bunu 2019 yılında yapılacak seçimlerde Kurtuluş Savaşının sonunda Sakarya Meydan Savaşı gibi bir zaferle taçlandırmamız gerektiğini belirtti. Bunun için ev ev, sokak sokak, cadde cadde gezilerek vatandaşlarla görüşülüp oy vermeleri için ikna edilmeleri gerektiğini söyledi. Sancak,  hep birlikte yürütülecek bu çalışmada bayanlara büyük görevler düştüğünü ve onların başı çekeceklerini sözlerine ekledi.

Kurtalan ilçe kongresinde konuşan hemşerimiz ilk AB Bakanı Egemen Bağış,  Milli Mutabakat süreci en çok Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgemizin huzur ve istikrarına katkıda bulunacağını söyledi.

Dış ülkelerin oyunlarına değinen Bağış “Türkiye’ye ayar vermek, hizaya çekmek isteyenlerin hedefinde Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgemiz bulunuyor. O yüzden milli mutabakat sürecine en çok da bölge halkının destek vermesine mani olamayacaklar. Çünkü bu süreç bölgemiz için bir hayat memat meselesidir. Cennet vatanımızın güzel insanlarını Türk, Kürt, Arap diye bölmek isteyenlere rahmetli Alparslan Türkeş’in sözünü hatırlatmakta fayda var. Ne demişti rahmetli?: Biz ne kadar Türk’sek onlar da o kadar Türk’tür. Onlar ne kadar Kürt’se, biz de o kadar Kürt’üz. Türkiye artık oyuna gelen değil, oyunları bozan, oyun kuran bir ülkedir. “dedi.

Bağış  merkez ilçe kongresinde  yaptığı konuşmada”Hem Rusya’ya hem ABD’ye karşı rest çekip “one minute” diyerek operasyon yapan ve haklılığını kabul ettiren başka ülke var mı? Terörle mücadelede Dünya’nın gördüğü en ince ve en sert hamle…Bunun en büyük Mimarı sizlersiniz. Cumhurbaşkanımızı şiir okuduğu bu Siirt meydanından kaldıran ve dünya lideri yapan hemşerilerimle gurur duyuyorum. Nihayet ordu gibi Ordu başkomutan gibi Cumhurbaşkanı… Rahmetli Özal girin dediğinde kusura bakma demişlerdi. Bugünler Türkiye’de sivil idarenin ve Milletin değerlerinin egemenlik bayramıdır. Türkiye’siz oyun kurmaya çalışanlar, Türkiye’yi oyunun dışına itmeye çalışanlar bunun bedeliyle de yüzleşecekler.

Türkiye’ye rağmen bölgede hiçbir politikanın uygulanamayacağını son gelişmeler göstermiştir. Türkiye’nin yaşadığı sıkıntılar yeni bir doğumun sancılarıdır. Etrafımızdaki krizler fırsatları da beraberinde getirmektedir. Bu sınavlardan başarıyla çıkacağız.Dünyadaki gelişmelerin sadece Türkiye’yi zorlu sınavlarla karşı karşıya bıraktığını sanmayın.

Bugün bütçe krizi nedeniyle devlet felci yaşayan ABD içerisindeki tartışmaları görüyorsunuz. Her kafadan farklı ses çıkıyor.  Hatta Avrupa Birliği’nin bir yetkilisi çıktı dedi ki Washington’u aramak istediğimizde kimi arayacağımızı bilmiyoruz. Şimdi bu farklı sesleri bastırıp elini rahatlatmak için ABD Yönetimi başka çılgınlıklara girdi Kudüs’ün statüsünü tek taraflı oldubittilerle değiştirmeye çalışıyor. İngiltere AB’den ayrılma kararının ardından farklı arayışlar içinde.  Dünyanın her bölgesinde ciddi savrulmalar, bir kargaşa atmosferi hakim.Buna rağmen Türkiye hemen yanı başındaki ateş çemberine rağmen bir istikrar ve güven adası olarak yoluna devam ediyor.Türkiye bunca sıkıntıyla mücadele ederken, bu sıkıntılara rağmen yoluna emin adımlarla devam ederken CHP ne yapıyor? Pensilvanya’dan verilen suflelerle Türkiye’ye pranga olmaya çalışıyor. 15 Temmuz’da tanklara göğsünü siper ederek darbe girişimine geçit vermeyen asil ve aziz milletimize militan diyecek kadar şirazesinden çıkmıştır. FETÖ seni nasıl oldu da bu kadar esir aldı Sn Kılıçdaroğlu? Bu neyin borcu, neyin karşılığı? Bu ülkenin yetiştirdiği en önemli devlet adamlarından biri olan Sn Baykal’a karşı kaset kumpasının acaba bununla bir ilgisi var mı? Kılıçdaroğlu bir siyaset figürü değil bir karikatür figürüdür ve CHP’nin başına gelmiş en büyük talihsizliklerden ve musibetlerden biridir. Bazı CHP liler domuz eti yemekle meşgulken diğerleri de birbirini yemekle meşgul. Yeter ki milletle uğraşmasınlar. İstedikleri kadar birbirlerini yiyebilirler.  Fetöcü hainler ve çakma Gandi’nin iftiralarına karşı bizi koruyan ve savunan milletimize ve hemşerilerime teşekkür ediyorum. Siirt her zaman eniştesine sahip çıkmıştır. O halde bütün bu oyunları bozmak için 2019 seçimlerinde bir kez daha eniştemize, Cumhurbaşkanımıza sahip çıkacağız. Siirt’in plakası 56 ama biz yine de çıtayı bu kadar düşük yere koymayalım tersten alalım 65 yapalım. Siirt’e de bundan aşağısı yakışmaz.” Dedi.

Sancak ve Bağış katıldıkları kongrelerde hemşerilerimizin yoğun ilgisi ile karşılaştılar.Bir çok hemşerimiz onlarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • Aydın
    17 Şubat 2018 13:06 Kullanıcı Profili

    Misbah bey sizi seviyoruz sempatiksiniz haberlerinize ara ara bakıp okuma fırsatımda oluyor ben il dışında yaşayan ve ara ara siirte yakınlarımın acı yada tatlı günleri için siirte geliyorum ama geldiğimde bin perişan oluyoruz ya batman yada diyarbakır havaalanına inip oradan uçuyoru buda hem yorucu hemde sıkıntılara neden oluyor Bay vekiliniz televizyonlara çıktığı yada gazetelere yazı yazdığı kadar havaalanı meselesiyle uğraşsa çözerdi HEM ZATEN YILLARCA BİZ SİİRT HAVAALANINA UÇAKLA GİDİP GELDİK şimdi neden kapatıldı anlamış değilizYukarda folklor yapılan resmi görünce geçmişte uçak geldiğinde koca koca insanların halayları ve oyunlarını hatırlayıp utandımmı desem üzüldümmü desem bilemiyorumbirde en alttaki resimde iki zatı ne muhterem zaman zaman boy gösterip sanki siirtinizi kurtaran aslanlar gibi karşılanması onlara bu karşılamayı yapıp alkışlayıp övenlere soruyorum bu iki kişi isterse vekile destek verrir uçağı indirtir batman siirt yolunuda çoktan halledemezmiydi bunlara şakşakçılık yapan kimselere diyorumki bırakın bu tür övme alkışlamayı hatta onları medeni, ve cesaretlice eleştirin belki biraz atık siirtlilerin her şeyin farkında olduklarını bilir ona göre ya memlekete hizmet eder öyle gelirler yada bir daha gelmeye yüzleri olmaz gelmezler sadece ziyafetler için gelmemiş olurlar ve insanların aklıyla alay edemeyeclerini anlamış olurlar artık

Bir Yorum Yazın