HEMŞERİMİZ ’ORAKIN OYUNU BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

HEMŞERİMİZ ’ORAKIN OYUNU BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Hemşerimiz yönetmen Yusuf Kerem Orak’ın İstanbul Kadıköyde sahneye koyduğu oyun büyük beğeni topladı.

Haberin Tarihi: 11 Eylül 2019

Orak, Türk Tiyatrosunun önemli kalemlerinden Güngör Dilmenin  yazdığı Canlı Maymun Lokantası eserini Kadıköy Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açtığı drama  ve uygulamalı tiyatro kursu öğrencileri ile birlikte sahneye koydu.

Oyuncuların profesyonel sanatçıları aratmadıkları oyun tiyatro severler tarafından büyük bir ilgi ile izlendi ve beğeni toplayarak uzun süre alkışlandı.

Orak, oyunla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Kadıköy Halk Eğitimi Merkezi’nde Yaz Okulu kapsamında açılan “Drama” ve ” Uygulamalı Tiyatro” sınıfımın mezuniyet oyunu ile tiyatro severlerin karşısına çıktık. Kadıköy Halk Eğitim Merkezi  Tiyatro kursiyerleri ile 1 Temmuz da başlayan yolculuğumuz 9 Eylül de sona erdi. Büyük bir özveri ve emek ile hazırladığımız oyunumuzun prömiyeri 9 Eylül Pazartesi akşamı Kadıköy Halk Eğitimi Merkezi’nde sahnelendi. Oyuncularımın sergiledikleri performanstan ve gösterilen ilgiden çok memnunum.” Dedi.

Türk tiyatrosunun önemli yazarlarından Güngör DİLMEN in ölümsüz eseri, Canlı Maymun Lokantası; sözde uygar olan kapitalist Batı toplumunun ikiyüzlülüğünü çok çarpıcı bir öykü ile ortaya koyan bir kara komedidir. Oyun, farklı kültürlerin ve dünya görüşlerinin çatışmasını, insanı sarsan dehşet verici bir olayla, ancak mizahi bir dille vererek Doğu mistisizmi ile Batı kapitalizminin karşıtlığını vurguluyor.

Bir Yorum Yazın