Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Hemşirelik Haftası Kutlandı

Hemşirelik Haftası Kutlandı

Sağlık Sen Siirt şubesi tarafından düzenlenen Hemşireler Haftası renkli geçti.

Haberin Tarihi: 15 Mayıs 2018

Bir düğün salonunda düzenlenen etkinlikte konuşan Sağlık-Sen Şube Başkanı Vesim Eviz sağlık hizmetlerinin yükünü çeken hemşirelerin sorunlarının çözülmesi gerektiğini söyledi.

Sağlıkta dönüşümün birinci aşamasında, vatandaşların yıllık sağlık hizmetlerine ulaşımı kat be kat artmış, memnuniyet oranı da aynı şekilde yükseldiği belirten Eviz, “Bu başarının sağlanmasında sağlık çalışanları içinde en büyük sayıya sahip olan hemşirelerin payı büyüktür. Hemşireler, sağlıkta dönüşümün kahramanlarından olmalarına karşın, hak ettikleri değeri görmemekte, sorunlarının çözümüne yönelik kalıcı adımlar atılmamaktadır. Sağlık hizmetine ulaşımın ve memnuniyetin artmasına karşılık başta hemşireler olmak üzere, sağlık çalışanlarının toplam sayısında aynı oranda bir artış yaşanmamıştır” dedi.

Eviz, hemşirelere ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin ve psikolojik tacizin önlenmesine yönelik yasalar alınması gerektiğini sözlerine ekledi. Programa, Sağlık İl Müdür Yardımcısı Şakir Özer, Hastane Başhekimi Şeyda Kayhan, Hastane Müdürü Şeref Alper Işık ve hemşireler katıldı.

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • Hanzade
    17 Mayıs 2018 10:03 Kullanıcı Profili

    Ya biraz şükredin, Hemşireler Dünyanın parasını alıyor ve hala Hemşirelerin sorunları diyorsunuz.

Bir Yorum Yazın