Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANTISI, VALİ ATİK’İN BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANTISI, VALİ ATİK’İN BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

2018 yılı ikinci dönem İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Siirt Valisi Ali Fuat Atik’in başkanlığında gerçekleştirildi.

Haberin Tarihi: 17 Nisan 2018

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya, Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, Vali Yardımcısı Aziz Onur Aydın, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman ile İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu üyeleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Atik, ilimizde istihdam ve mesleki eğitim politikalarının oluşturulması, istihdamı koruyucu, geliştirici ve işsizliği önleyici tedbirler ile uygulanacak aktif işgücü programları ve teşviklerin işletmelere, vatandaşlara tüm paydaşlara iyi bir şekilde anlatılması gerektiğini vurguladı.

İstihdam teşviklerinin 2018-2020 yıllarını kapsayacak şekilde uzatıldığını aktaran Vali Atik, ilimizin çalışma hayatında yaşanan sorunların tespit edilmesi, çözüm odaklı bir yol haritası oluşturarak, işsizlik rakamlarının en alt seviyelere indirilmesi noktasında tüm kurum ve kuruluşların, özel sektör ve diğer ilgili birimlerle birlikte iyi bir koordinasyon içinde çalışması gerektiğini ifade etti.

Siirt Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Ömer Aslan’nın kurum faaliyetleri ile ilgili verdiği bilgiden sonra, kurum yetkililerinin işbaşı eğitim programı, sigorta teşviki ve esnafımıza yönelik teşvikler konusunda bilgi vermesiyle süren toplantı, gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından sona erdi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın