İLİMİZDE ‘TÜRKİYE HUZUR VE GÜVEN UYGULAMALARI’ DEVAM EDİYOR

İLİMİZDE ‘TÜRKİYE HUZUR VE GÜVEN UYGULAMALARI’ DEVAM EDİYOR

SİİRT İL JANDARMA KOMUTANLIĞI EKİPLEİRNCE HUZUR VE GÜVEN UYGULAMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Haberin Tarihi: 16 Temmuz 2019

Türkiye genelinde Jandarma Genel Komutanlığı tarafından, başta terör, asayiş ve narkotik olayları olmak üzere suç işleme amacındaki şahısların caydırılması, aranan şahısların/araçların yakalanması, varsa suç delillerinin ele geçirilmesi maksadıyla, ülke genelinde eş zamanlı olarak “TÜRKİYE HUZUR VE GÜVEN UYGULAMASI” icra edilmiştir.

Bu kapsamda; terör örgütüne müzahir şahıslar ile suç işleme niyetinde olan şahısların yoğun olarak bulunabileceği yerler, park/bahçeler, eğlence ve etkinlik yapılan meydanlarda, kamu binaları bu güzergâhlara açılan cadde ve sokaklar, toplu taşıma yapılan yerlerin girişlerinde araç ve şahıs kontrolü ayrıca elektronik oyun salonları, internet cafe (özellikle bilgisayarlarda mavi balina vb. oyunların yer alıp almadığı kontrol edilecek) gibi umuma açık eğlence mekânları ve çevrelerinde Asayiş, Trafik, JASAT, Çocuk Kısmı, İstihbarat ve KOM olmak üzere (50) ekip ve (311) personelin katılımı ile denetim ve kontrol icra edilmiştir.

Yapılan kontroller neticesinde; (31) umuma açık yer, (22) park/bahçe ve (33) yol kontrol noktasında, (2381) şahıs sorgulanmış, (983) araç kontrol edilmiş olup, çeşitli suçlardan aranan (2) şahıs yakalanmış, 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu gereği; (30) araca toplam (3.983) TL. Trafik Para Cezası uygulanmış, (2) araç trafikten men edilmiştir.

  1. Siirt İl Jandarma Komutanlığı, başta terörle mücadele görevleri olmak üzere, kamu düzeni ve huzurun devamı ile genel emniyet ve asayişin sağlanması için milletinin emrinde kararlılıkla görevine devam etmektedir.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın