İlk Tıbbiyelerimiz Gelecek Yıl

İlk Tıbbiyelerimiz Gelecek Yıl

Siirt Üniversitesi bünyesinde kurulan tıp fakültesi gelecek eğitim ve öğretim yılında ilk öğrencilerini alıyor. YÖK’ün aldığı kararla tıp fakültemiz bünyesinde ilk kayıtlar yapılacak.

Haberin Tarihi: 03 Haziran 2019

Alınan karar gereği alınacak 30 öğrenci tıp fakültesinin morfoloji binası hazırlanıncaya kadar Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesinde misafir öğrenci olarak öğrenim görecek. Öğrenciler 4,5 ve 6 cı sınıf öğrenimlerini Siirt’te görecek.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Vefik Arıca gelecek eğitim ve öğretim yılında ilk öğrencileri kaydedecek olmanın mutluluğu içerisinde olduklarını söyledi. Prof. Dr. Arıca “ Gelecek eğitim ve öğretim yılında ilk öğrencilerimizin kayıtlarını yapacak olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Yeni kurulan tıp fakültelerinin büyük bir çoğunluğunda olduğu morfoloji binamızı ve diğer alt yapımızı oluşturuncaya kadar bu öğrenciler teorik bilgilerin verildiği üç yılı Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp  Fakültesinde öğrenim görecekler. Öğrenimlerinin kalan kısmını kendi fakültemizde tamamlayacaklar.İnşallah 6 yıl sonra ilk mezunlarımızı da vermiş olacağız.” Dedi.

Rektör Prof.Dr.Murat Erman da yaptığı açıklamada yaptıkları girişimlerin olumlu sonuç verdiğini ve YÖK’ün öğrenci alımına karar verdiğini belirtti.Bu durumun sevindirici olduğunu ifade eden Prof.Dr.Erman çalışmaları hızlandıracaklarını söyledi.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • Şeyhmuz
    3 Haziran 2019 13:38 Kullanıcı Profili

    Sayın Editör,
    Memleketimize bu sevinci yaşayan öncelikle vekilimiz Osman Hocamız ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof Dr Vefik ARICA hocama tüm Siirtliler müteşekkir, çok çok sağolun. Benim bildiğim rektör tıp fakültesi oluşmaması hoca almaması için gereken tüm engellemeleri yapmasina rağmen, hatta nerdeyse elinden gelse tıp fakültesini kezere hatta bırakırlarsa batman a kadar yapabilecek biri, siirtlilerin halkın ve esnafı faydalanmalasi için elinden gelen herşeyi yapıyor, ancak ALLAH hem osman hoca yi hem Vefik hocadan razı olsun. Siirtliler halk esnaf herkes herşeyin farkında biliyoruz bu rektör gitmeden siirt halkı ve esnafına rahat yok, en yakın ve en hızlı zamanda Vefik hoca rektör olarak görmek istiyoruz siirtli halk ve esnaf olarak, ALLAH osman hoca ve vefik hocamızı utandırmasın..Merak ediyorum rektör erman süresi bittiğinde sokağa esnafa çıkabilecek yüzü bulacakmi, osman hocamız ve vefik hocamız herdaim halk ve esnaf ile hepberaber, Siirt sizinle gurur duyuyor, siirtli esnaflar olarak rektör ermani unutmayacağız, 15 bin öğrenci var güreş caddesinde toplasanız 10 öğrenci yok, 1700 yabancı öğrenci var, biz sokaklarda 1tane yabancı görmedik, ister 100 bin öğrenci olsun esnafın memleketin sokaklarında halkla birarada olmuyorsa, h.soni binip batman a gidiyorsa öğrenciler, kezer kampüsünde bir tane su alscagimiz market bakkal çarşı yok, yazık çok yazık memlekete üniversitemize..

Bir Yorum Yazın