Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

İSRAİL’E TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

İSRAİL’E TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

İsrail’in bir türlü bitmeyen zulmü ve Filistinlilerin çilesi bütün Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de tepkilere yol açtı.

Haberin Tarihi: 16 Mayıs 2018

Ülkemizin dört bir yanında büyük tepkilere yol açan bu katliam Siirt’te de kınandı. AK Parti Merkez ilçe başkanı Ekrem Olgaç, yaptığı açıklama ile katliamı telin etti. Olgaç, AK Parti il binası önünde yaptığı açıklamada Filistinlilerin yalnız olmadıklarını ve her zaman onların yanında olduğumuzu belirtti

Çeşitli sivil toplum kuruluşları da Sancaklar İlkokulunun önünde yaptıkları açıklamada Siyonist İsrail ile ona destek veren Amerika telin edildi.  İsrail’i protesto eden ve Filistinlilerin yanında yer aldığımızı ifade eden sloganların atıldığı etkinlikte İsrail ve Amerika bayrakları da yakıldı. Kuranı Kerim tilavetini ardından okunan basın açıklamasında ise İsrail’in zulmünün durdurulması gerektiği belirtildi.

Açıklamada ABD’nin İsrail’deki büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması ve İsrail’in Filistinlilere yönelik yaptığı saldırıya tepki gösterilmesi gerektiği ifade edilerek sessiz kalan ülkeler kınandı.

Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı protesto eyleminde Memur Sen üyesi Orhan Ay tarafından okunan açıklamada Kudüs’ün Müslümanlar için kutsal olduğu ve ilk kıbleleri olduğu belirtilerek “Kudüs, ümmetin kutsal şehri, özgürlüğün sembolüdür. Kudüs özgür olmadan ümmet asla özgür olmaz. Ne yazık ki, Kudüs şu an esaret altındadır. Kudüs’e sahip çıkmak izzettir ve şereftir. Bugün Kudüs ve mescidi Aksa için ümmetin kanı dökülmektedir” denildi.

İl Müftüsü Ahmet Altıok’un okuduğu duanın ardından Güres Caddesinde yürüyüş yapıldı. Kalabalık yürüyüş boyunca İsrail ve Amerika aleyhine slogan atmaya devam etti. Protesto eylemine katılanlar  yürüyüşün ardından sessiz bir şekilde dağıldılar.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Ferit Yılmaz

Editör
Ramazan Sevilgen (misbah_olay56@hotmail.com) , Siirt'te Net

Adresimiz
Bahçelievler Mahallesi Türktelekom Karşısı / Siirt

Ajans Telefonu
+90 541 224 12 11

Ajans Fax

Ajans Mail
misbah_olay56@hotmail.com