JANDARMANIN HUZUR VE GÜVEN UYGULAMALARI DEVAM EDİYOR

JANDARMANIN HUZUR VE GÜVEN UYGULAMALARI DEVAM EDİYOR

Türkiye genelinde, kamu düzeninin sağlanması, güven ve huzur ortamının devamlılığı için; başta terör, asayiş, narkotik, hırsızlık, dolandırıcılık suçlarını işleme amacında olan şahıs veya şahısların caydırılarak, muhtemel suçların ve mağduriyetlerin önüne geçilmesi, adli makamlarca arama kaydı bulunan şüphelilerin/araçların yakalanması ve tespit edilen suçlarla ilgili suç delillerinin ele geçirilmesi maksadıyla (5) aşamalı “Çocuk Ve Gençlerin Korunmasına Yönelik (Okul Çevreleri, Servis Araçları Denetimi, Tek Dal Sigara Ve Dilencilik Kontrolü” Uygulaması icra edilmiştir.

Haberin Tarihi: 11 Eylül 2019

Jandarma ekiplerince; okul servis araçları, tüm ilkokul, ortaokul, lise, üniversite ve öğrenci yurtlarının çevreleri, yakınlarındaki park ve bahçeler, metruk binalar, alkol ve tütün mamülleri satışı yapan yerler, içkili yerler, iddia ve ganyan bayileri, kahvehaneler, internet ve elektronik oyun salonları vb. yerler ile okulla ilişkisi olmadığı halde okul çevresinde bulunan şüpheli şahıslar, umuma açık yerlerde kontrol ve arama faaliyeti şeklinde icra edilmiştir.

Yapılan kontroller neticesinde; (27) umuma açık yer, (24) park/bahçe, yol kontrol noktalarında toplam (1134) şahıs sorgulanmış ve (280) araç kontrol edilmiştir.

2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu gereği; (5) araca toplam (1453) TL. Trafik Para Cezası uygulanmış, (1) araç trafikten men edilmiştir.

 

Bir Yorum Yazın