KAÇAN GENCİ 3 SAATTE BULDULAR

KAÇAN GENCİ 3 SAATTE BULDULAR

Siirt’te habersiz bir şekilde bulunduğu yatılı Kuran Kursundan kimseye haber vermeden ayrılan 14 yaşlarındaki bir genç jandarmanın titiz çalışması sonucu üç saat gibi kısa bir sürede bulunarak ailesine teslim edildi.

Haberin Tarihi: 10 Temmuz 2019

Valilikten yapılan açıklamada konu ile ilgili olarak şu bilgilere yer  verildi” Siirt İli Merkez İlçesi, İnkapı köyü mülki sınırları içerisinde bulunan ‘Suffe Erkek Kuran Kursu’na eğitim alması için ailesi tarafından yatılı olarak gönderilen (M.G) (14), kaldığı Kuran kursu yetkililerinden izin almadan ayrıldığının öğrenilmesi üzerine, 09 Temmuz 2019 günü saat 14:10 sıralarında Siirt il Jandarma Komutanlığı, Merkez Jandarma Karakol Komutanlığına kayıp müracaatında bulunulmuştur.

Kayıp müracaatının alınmasını müteakip, İl jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürlüğü (JASAT) Timi ve Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı unsurları süratle kayıp çocuğu arama faaliyeti için görevlendirilmiştir.

Jandarma ekiplerinin süratli, planlı ve titiz çalışması neticesinde kayıp çocuk saat 17.00 sıralarında (3) saat gibi kısa bir zaman içerisinde Siirt il Merkezinde bulunmuştur.

Kayıp (M.G.) Siirt Devlet Hastanesindeki sağlık muayenesini müteakip, ailesine teslim edilmiştir.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın