Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Kaleşnikof Silah Bulundu

Kaleşnikof Silah Bulundu

Siirt’te metruk bir binanın bahçesinde yapılan aramada çeşitli miktarda uyuşturucu madde ve bir adet kaleşnikof marka uzun namlulu silah ve silaha ait mühimmat ele geçirildi.

Haberin Tarihi: 25 Haziran 2018

Siirt Emniyet Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, Sakarya Mahallesinde bulunan metruk  bir binanın bahçesinde yapılan arama esnasında Narkotik Dedektör Köpeğinin tepki verdiği bölgede yapılan incelemede, 148 gram Toz Esrar maddesi ve 103 adet Ectasy hap ele geçirildi. Ayrıca uyuşturucu maddelerin yanında 1 adet AK 47 Kalaşnikof marka uzun namlulu silah ve silaha ait 1 adet şarjör ile 29 adet fişek ele geçirildi. Konu ile ilgili araştırmalar devam ediyor.

Emniyetten yapılan açıklamada;
“İlimiz İnönü Mahallesinde bulunan bir metruk bina ve GAP Taksi olarak bilinen yer civarında 19.06.2018 günü 13.30 ile 18.30 saatleri arası yapılan Türkiye geneli “Narko-Metruk 3 Uygulaması” kapsamında yapılan çalışmalarda; 45 adet Ecstacy hap, 15 fişek satışa hazır vaziyette Toz Esrar Maddesi ve 2 fişek satışa hazır vaziyette Metamfetamin maddesi ele geçirilmiştir.Olayla ilgisi bulunan bir şahıs gözaltına alınmıştır. Yine aynı gün ilimiz Sakarya Mahallesinde bulunan bir metruk binanın bahçesinde yapılan arama esnasında Narkotik Dedektör Köpeğinin tepki verdiği bölgede yapılan incelemede, 148 gram Toz Esrar maddesi ve 103 adet Ectasy hap ele geçirilmiş, ayrıca uyuşturucu maddelerin hemen yanında bulunan 1 adet AK 47 (Kalaşnikof)  marka uzun namlulu silah ve silaha ait 1 adet şarjör ile 29 adet fişek ele geçirilmiştir. Konu ile ilgili araştırmalar devam etmektedir. Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Tacirlerine yönelik mücadelemiz aralıksız devam etmekte olup, Narkotik suçlar ile mücadelede yardımcı olmak isteyen vatandaşlarımızın 155’i aramaları veya Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne ait  WhatsApp ihbar hattı olan “0552 155 56 56” nolu telefondan bize ulaşmaları büyük önem arz etmektedir” denildi

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın